PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska Grupa Uzdrowisk z dobrą połową roku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 wrz 2015 10:05

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), w skład której wchodzą Uzdrowisko Cieplice-Grupa PGU, Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU, Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa-Grupa PGU oraz Uzdrowiska Kłodzkie-Grupa PGU, po pierwszym półroczu 2015 r. wykazała o 2,3 mln zł wyższy wskaźnik EBITDA (zysk na działalności operacyjnej powiększony o amortyzację) w porównaniu do tego samego okresu 2014 r.

REKLAMA

W efekcie spółki uzdrowiskowe, znajdujące się w portfelu KGHM I FIZAN, osiągną ponad dwudziestoprocentową marżę na poziomie EBITDA na koniec 2015 r.

Długoterminowa strategia rozwoju Grupy PGU przyjęta na początku 2015 r., dzisiaj przynosi wyraźny wzrost w wynikach spółek uzdrowiskowych PGU. Jest to z jednej strony efekt przyjętej polityki inwestycyjnej, która zakłada stałe podnoszenie standardu infrastruktury hotelowej i bazy zabiegowej, jak również polityki rozwoju związanej z rozszerzaniem kontraktów instytucjonalnych w ramach prewencji rentowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz efektywnego pozyskiwania klientów pełnopłatnych z rynku krajowego i zagranicznego.

- Tak dobre wyniki Polskiej Grupy Uzdrowisk, jakie odnotowujemy oraz jakie prognozujemy, to efekt działań wykorzystujących synergię między spółkami Grupy PGU oraz korzyści z tego wynikające. Poprzez wykorzystanie efektów zarządzania wspólnymi obszarami tj. zakupami, finansami, płynnością, inwestycjami, zarządzaniem nieruchomościami, sprzedażą i obsługą klientów, jak również narzędziami związanymi ze wsparciem sprzedaży, możemy efektywniej gospodarować środkami, a tym samym zwiększać nakłady inwestycyjne – mówi Wojciech Krasoń, p.o. prezesa zarządu Uzdrowisk Kłodzkich S.A.-Grupa PGU.

Rentowność sprzedaży netto w Grupie PGU wzrosła do 9,7 proc. po pierwszym półroczu 2015 r. To ponad trzyprocentowy wzrost w porównaniu do tego samego okresu 2014 r. Jest on efektem skutecznego pozycjonowania poziomu cen usług uzdrowiskowych na komercyjnym rynku. Odzwierciedleniem tego jest również wskaźnik przychodów ze sprzedaży pobytów klienta komercyjnego, który wzrósł do 33 proc.po pierwszym półroczu 2015 r. Ponadto, w I półroczu br. spółki uzdrowiskowe PGU zwiększyły bazę noclegową o 120 miejsc, a 300 miejsc noclegowych zyskało wyższy standard. W trakcie realizacji są kolejne trzy inwestycje, które powiększą bazę noclegową łącznie o 200 miejsc w Uzdrowisku Polanica i Uzdrowisko Połczyn.

W zakresie poszerzania oferty dla klientów instytucjonalnych w Polskiej Grupie Uzdrowisk w połowie tego roku podpisany został trzyletni kontrakt w obszarze prewencji rentowej ZUS, dotyczący rehabilitacji narządu głosu w Kudowie-Zdroju. Wartość kontraktu opiewa na 3 mln zł, a dzięki niemu Uzdrowiska Kłodzkie stały się drugim ośrodkiem w Polsce, który realizuje tego typu świadczenia rehabilitacyjne. Zwiększona została również wartość kontraktów w Grupie PGU w takich profilach jak: narząd ruchu i psychosomatyka.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA