PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska mekką dla turystów z krajów Zatoki Perskiej?

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 sie 2014 11:49

Polska mekką dla turystów z krajów Zatoki Perskiej?

Turystyka medyczna to stosunkowo nowa branża na polskim rynku. Do tej pory jej odbiorcami byli głównie europejscy turyści, głównie z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Skandynawii. Tymczasem nasz kraj może stać się mekką także dla turystów z krajów arabskich - wynika z badań, które przeprowadziła dr Ada Kostrz-Kostecka, Project Manager Projektu Promocji Turystyki Medycznej z Europejskiego Centrum Przedsiębiorczości.

REKLAMA

Dr Ada Kostrz-Kostecka zbadała doświadczenia polskich placówek w obsłudze pacjentów i kuracjuszy z Bliskiego Wschodu. Zdaniem ekspertki, nowy rynek turystów arabskich jest atrakcyjny, ale trudny do zdobycia. - Aby go rozwijać potrzebne jest wsparcie organów rządu w nawiązaniu kontaktów. Należy także szukać tzw. „ambasadorów" w celu nawiązania bezpośrednich umów. Efektywne mogłyby okazać się bardziej misje gospodarcze niż targi, które są dobrą formą nawiązywania współpracy w celu zaprezentowania oferty polskich placówek - uważa.

Dr Ada Kostrz-Kostecka zwraca też uwagę, że konieczny jest wybór bardzo dobrych placówek i przygotowanie oferty „pakietowej", czyli uwzgledniajacej oprócz komplementarnej oferty pobytu w konkretnych placówkach, także zagospodarowanie wolnego czasu turysty. Niezbędne byłoby również powołanie koordynatora, aby polskie placówki ze sobą nie konkurowały.

W Polsce zagraniczni turyści korzystają najczęściej z zabiegów z zakresu: stomatologii zachowawczej, estetycznej i protetyki, chirurgii plastycznej (piersi, twarzy, liposukcja), kardiologii i kardiochirurgia (by-passy, operacje zastawek), ortopedii (wymiana biodra, kolana, operacje stawów), leczenia otyłości metodami chirurgicznymi, okulistyki (leczenie zaćmy, wad wzroku) oraz diagnostyki medycznej i rehabilitacji.

Według opracowania Sebastiana Kuśmierka z Polish Health Centers, społeczeństwo krajów Bliskiego Wschodu boryka się z podobnymi problemami jak społeczeństwa zachodnie: wzrost populacji połączony ze starzeniem się społeczeństwa, wysoki wzrost zachorowań na choroby układu krążenia i cukrzycy. Do tego dochodzi brak wykwalifikowanego personelu medycznego i co za tym idzie niewystarczająca podaż usług medycznych na miejscu.

Kraje te mają potrzebę wysyłania pacjentów na leczenie rządowe za granicę, a Bliski Wschód jest jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie rządy płacą za leczenie obywateli poza granicami kraju. Polska ma do zaoferowania konkurencyjną, wysoką jakość ośrodków medycznych i wykwalifikowana kadrę medyczną - potencjał naszego kraju w zakresie rozwoju turystyki medycznej tworzą m.in. sanatoria zlokalizowane w 43 miejscowościach posiadających status miejscowości uzdrowiskowych i ponad 200 ośrodków wellness i spa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Robert 2014-08-27 22:09:47
    Informacje o klinikach i lekarzach przyjmujących prywatnych pacjentów z zagranicy można znaleźć w serwisie turystyki medycznej www.medi-tour.pl

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA