PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska turystycznym rajem? W hotelach coraz gęściej

  • Autor: propertynews.pl
  • 25 lip 2017 08:41

Polska turystycznym rajem? W hotelach coraz gęściej Polska plaża w sezonie

Sektor turystyczny w Polsce od kilku lat odnotowuje stałe wzrosty. Również ten rok będzie udany. W pierwszych trzech miesiącach br. widoczny był wzrost ogólnej liczby turystów, zarówno polskich jak i zagranicznych, korzystających z bazy noclegowej.

REKLAMA

W pierwszych trzech miesiącach 2017 roku, z bazy noclegowej skorzystało o 8,5 proc. turystów więcej w porównaniu do pierwszego kwartału 2016 roku - podał Główny Urząd Statystyczny. Liczba udzielonych noclegów wzrosła o 6 proc. Jednocześnie zanotowano wzrost liczby turystów zagranicznych o 4 proc. oraz liczby pokoi przez nich wynajętych o 2,3 proc.

Jak podaje GUS, w pierwszym kwartale 2017 roku w turystycznych obiektach noclegowych zatrzymało się 5,9 mln turystów, którym udzielono 14,6 mln noclegów. W analogicznym okresie roku poprzedniego z turystycznych obiektów noclegowych skorzystało 5,4 mln osób i udzielono 13,8 mln noclegów. W obiektach hotelowych (czyli w hotelach, motelach, pensjonatach i innych obiektach hotelowych) w I kwartale 2017 r. udzielono 9,3 mln noclegów (najwięcej w hotelach – 7,8 mln), zaś w pozostałych obiektach - 5,3 mln (najwięcej w zakładach uzdrowiskowych – 2,2 mln i ośrodkach wczasowych – 0,9 mln).

W obiektach hotelowych udział noclegów wyniósł 74,5 proc., a w pozostałych obiektach niehotelowych 91,7 proc.. Turyści zagraniczni najchętniej zatrzymywali się w obiektach hotelowych, na które przypadło 84,3 proc. wszystkich noclegów udzielonych turystom zagranicznym. Na uwagę zasługuje fakt, iż udział noclegów udzielonych w hotelach stanowił aż 75 proc. ogółu noclegów udzielonych turystom zagranicznym.

GUS zwraca uwagę na spadek liczby noclegów udzielanych w motelach (o 10,5 proc.) oraz wysoki wzrost liczby noclegów udzielanych w schroniskach (o 32,3 proc.) oraz schroniskach młodzieżowych (o 26,9proc.).Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Lydia 2017-07-26 13:40:23
    W sumie to się nie dziwię, sama też chętnie rezerwuję noclegi. A najczęściej robię to poprzez serwisy rezerwacyjne typu Bookapart albo Booking

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA