PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polski rynek hotelarski przed ogromną szansą

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 sie 2015 14:53

Polski rynek hotelarski przed ogromną szansą Adam Konieczny, dyrektor zarządzający na Polskę, Christie + Co

Po pierwszym półroczu wyniki hoteli w głównych polskich miastach wykazują solidny wzrost. To wynik dobrej sytuacji gospodarczej, jak również rozwoju turystyki i coraz częstszymi przyjazdami gości zagranicznych - tłumaczy Adam Konieczny, dyrektor zarządzający na Polskę, Christie + Co.

REKLAMA

Letni sezon turystyczny w polskich hotelach wygląda bardzo pozytywnie. Z racji zagrożenia terrorystycznego w Tunezji i innych krajach regionu Północnej Afryki, wielu Polaków wybiera na swój urlop miejscowości wypoczynkowe w Polsce.

Z kolei w województwach pomorskim istotnie wzrosła liczba gości z krajów skandynawskich, natomiast w zachodniopomorskiem gości z Niemiec. Zagranicznych klientów przyciągają również miejscowości uzdrowiskowe. W związku z poprawę infrastruktury kolejowej, w tym roku rekord odwiedzających może paść w Sopocie i całym Trójmieście.

Jak wygląda sytuacja w stolicy? - Analizując rynek warszawski, przyznać trzeba, że jest obecnie bardzo duże zapotrzebowanie ze strony wielu nowych operatorów hotelowych na wejście do Warszawy. Mam na myśli operatorów tradycyjnych, głównie z niższego segmentu rynku, czyli 2-3 gwiazdek, zwanych również operatorami ekonomicznymi, dodając do tego nowy segment obiektów oferujących pobyty długoterminowe (tzw. long-stay). W Warszawie wciąż takich budynków brakuje. Nie ma jeszcze marki specjalizującej się w sektorze serviced apartments, ale zapowiadane są takie inwestycje - tłumaczy Adam Konieczny.

W tym segmencie operatorzy potrzebują około 10 000 mkw. Średnio sam apartament ma około 50 mkw., a apartamentów jest okołu 200.

- Większość operatorów chce być obecna w ścisłym centrum Warszawy, ale jak wiemy, pozyskanie atrakcyjnego gruntu jest bardzo trudne. Być może teraz będzie to łatwiejsze, gdyż nasyceniu uległ rynek biurowy. Wielu deweloperów biurowych ma zabezpieczone grunty pod inwestycje w centrum bądź na obrzeżach miasta i rozważa ich częściowe przeznaczenie na funkcje hotelowe - dodaje.

Deweloperzy biurowi myślą również o adaptacjach istniejących budynków biurowych, które mają 15-20 lat i nie spełniają już wymogów współczesnego najemcy. - Przy nowych projektach, gdy realizowany jest kompleks o powierzchni kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych, wydaje się, że komponent hotelowy (w chwili, kiedy posiadamy umowę z operatorem na dwadzieścia lat) jest atrakcyjną opcją, także z punktu widzenia pozyskania pozostałych najemców biurowych, bo w ramach jednego kompleksu dostarczamy dodatkową funkcję, z której na pewno duże firmy międzynarodowe wynajmujące powierzchnię biurową będą korzystać - zaznacza Konieczny.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA