PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polskie hotele pod lupą statystyków

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 gru 2014 10:31

Polskie hotele pod lupą statystyków

3 646 obiektów hotelowych oraz 6 239 pozostałych obiektów z miejscami noclegowymi funkcjonowało w Polsce pod koniec lipca br. - wynika z danych GUS. Oznacza to wzrost liczby placówek w stosunku rocznym.

REKLAMA

W połowie roku na terenie Polski działało łącznie 2250 hoteli. Pod koniec lipca 2013 roku było ich 2 107, co oznacza, że w ciągu roku liczba wzrosła o prawie 7 proc. Oprócz tego do kategorii obiektów hotelowych zaliczane są także motele, pensjonaty, którym nie została nadana żadna kategoria, a także obiekty świadczące usługi hotelowe - m.in. domy gościnne i zajazdy. Ich liczba określona została na 949.

W pierwszym półroczu z polskich obiektów noclegowych skorzystało ponad 11,2 mln turystów, w tym 21,6 proc. obywateli innych krajów. W stosunku rocznym w tej kategorii nastąpił wzrost o 7,3 proc., w tym 4,6 proc. jeśli chodzi o zagranicznych turystów.

W hotelach nocowało łącznie 7,5 mln osób. To wzrost o 11,2 proc. w stosunku rocznym. Jednocześnie z hoteli najczęściej korzystają turyści zagraniczni - łącznie 2,2 mln osób.

Jeśli chodzi o wykorzystanie miejsc noclegowych, w ciągu pierwszej połowy br. wskaźnik ten dla obiektów hotelowych wyniósł 32 proc., To o 0,8 pproc. w stosunku do ubiegłego roku.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis Partner serwisu - Christie + Co

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA