PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polskie miasta skorzystały na sezonie turystycznym

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 02 paź 2014 15:05

Miesiące wakacyjne to dla turystycznych miejscowości prawdziwe finansowe żniwo. Mimo deszczowego lata miasta nie mogły narzekać na brak wczasowiczów. Ile w tym roku udało się zarobić?

REKLAMA

Świnoujście znalazło się w czołówce miast, w których turyści zostawili najwięcej pieniędzy. W mieście tym systematycznie powstają nowe ośrodki, hotele i apartamentowce. Tym samym przybywa miejsc noclegowych. A mimo to w mijającym sezonie letnim trudno było znaleźć wolne miejsce. I to zarówno tańsze, jak i droższe.

- Szacujemy, że przez Świnoujście przewinęły się trzy miliony turystów. W lipcu tego roku, wpływy z opłaty uzdrowiskowej sięgnęły około 720 tys. złotych. A od początku roku do lipca aż 2,8 mln złotych. Dla porównania w lipcu zeszłego roku wpływy z tego tytułu wyniosły około 680 tysięcy złotych, a od początku 2013 do końca lipca niespełna 2,6 mln zł - informuje Robert Kerelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia.

W szczycie sezonu Informacja Turystyczna dziennie obsługiwała nawet do 500 i więcej osób.

- Istniała konieczność wprowadzenia dodatkowych promów, nie tylko w weekendy; były dni, że obsługiwały one ponad 10 pojazdów dziennie. Kosztowało to budżet miasta dodatkowo ponad pół miliona złotych - wyjaśnia Kerelus.

Przeczytaj więcej

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • malyedu 2014-10-04 12:45:58
    Kolego ( koleżanko ) gdzie Ty mieszkasz, gdzie Ty bywasz ? Na południu Polski (Bielsko -Biała i okolice ) na jeden dzień słoneczny były trzy dni deszczu. I tak przez całe lato.
    Gratuluję więc wyboru(?) miejsca zamieszkania, mając nadzieję, że w następnym roku będzie z pogodą odwrotnie.
  • ravi 2014-10-02 15:16:22
    Deszczowego lata ? Gdzie było to deszczowe lato, bo z tego co pamiętam to lekko pokropiło w drugiej części sierpnia, raz walnęło mocniej i tyle.. generalnie całe lato jak i początek jesieni jest wspomniałem i stąd znacznie większe zainteresowanie turystyką zarówno wewnętrzną jaki i gości zagranicznych (zwłaszcza w zachodnio-pomorksim)

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA