PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polskie miasta w rankingu 100 miejsc wartych odwiedzenia

  • Autor: propertynews.pl
  • 24 wrz 2015 12:33

Polskie miasta w rankingu 100 miejsc wartych odwiedzenia

Trzy polskie miasta znalazły się w rankingu 100 kierunków, które warto i opłaca się odwiedzić. TOP 100 miejsc wytypowanych przez trivago.pl, to kierunki z najlepiej ocenianymi hotelami, w połączeniu z ich atrakcyjnymi cenami.

REKLAMA

Choć Łódź (miejsce 26 w rankingu), Poznań (miejsce 30) i Kraków (miejsce 79) nie są na początku listy, to nadal uplasowały się na dobrych pozycjach. W pierwszej dziesiątce znalazły się raczej mniej znane destynacje, ale jednocześnie pełne urzekających miejsc; top 10 zawiera aż trzy kierunki z Chin: starożytne Fenghuang (miejsce 1) i Pingyao (miejsce 5 ) oraz Dali (miejsce 10). Ponadto na początku listy znalazł się również Mostar (Bośnia i Hercegowina), Pecz (Węgry) czy indyjski Wayanad.

Best Value Index wyszukiwarki hoteli trivago.pl to ranking przedstawiający przegląd najlepiej ocenianych destynacji na świecie, poprzez specjalny algorytm, który łączy średnie ceny za nocleg dla dwóch osób na trivago (trivago Hotel Price Index, brano pod uwagę miejsce z co najmniej 50 hotelami) z Rankingiem reputacji hoteli (opinie o hotelu, pod uwagę brano 150 opinii o hotelu w danej destynacji). Ranking 100 miejsc, jest więc stosunkiem ceny do opinii; brane pod uwagę dane w rankingu pochodzą z okresu, od września 2014 do września 2015.

Oto krótkie opisy miejsc z pierwszej 10 rankingu:

1.    Fenghuang, Chiny

To starożytne miasto, które w 2008 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Budynki znajdujące się w Fenghuang pochodzą z czasów dynastii Ming i Qing, z XIV i XVII wieku. Miasto usytuowane jest w górach i leży nad rzeką Tuo Jiang, które otacza je z dwóch stron. To antyczne miejce słynie z naturalnego piękna i znikomego wpływu nowoczesnych Chin.

2.    Mostar, Bośnia i Hercegowina

To miasto leżące nad rzeką Neretwą, przy drodze, która wiedzie z Dubrownika do Sarajewa. Najważniejszy zabytek miasta, Stary Most, który pochodzi z 1566 roku, został odbudowany w 2004 roku po zniszczeniach wojennych. W 2005 roku wpisano go na listę światowego dziedzictwa kulturowego. Czerpiąc korzyści z klimatu śródziemnomorskiego, Mostar stał się popularnym kierunkiem na Bałkanach.

3.    Wielkie Tyrnowo, Bułgaria

To średniowieczne miasto leży nad rzeką Jantrą. Miłośnicy gór również znajdą tutaj ukojenie, przechadzając się po pasmach Starej Płaniny. Wielkie Tyrnowo położone jest na trzech wzgórzach – Carevec, Trapezica i Sveta Gora. To jedno z najstarszych miast Bułgarii, cieszące się wieloma zabytkami; dawny kompleks twierdzy Carewec, malownicza cerkiew na wzgórzu Trapezica, czy choćby zajazd Hadżi Nikoły z połowy XIX wieku.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA