PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pomorskie kusi Rosjan

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 mar 2014 09:37

Pomorskie kusi Rosjan

Promocje, zniżki, wyjątkowe pakiety pobytowe, a także darmowe autobusy na zakupy w największym centrum handlowym północnej Polski Riviera w Gdyni - to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowała Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z miastem Gdańsk oraz partnerami biznesowymi dla gości z Obwodu Kaliningradzkiego na weekend 8-9 marca.

REKLAMA

Dzięki Małemu Ruchowi Granicznemu Rosjanie są jedną z najliczniejszych grup odwiedzających Pomorze. Tylko w 2013 roku polsko-rosyjską granicę przekroczyło 6 mln osób. W porównaniu do 2012 roku to wzrost o 50 proc. W 2013 roku Rosjanie wydali w Polsce co najmniej 238 mln zł, a w ciągu zaledwie dwóch dni 7 i 8 stycznia 2014 roku przedstawili na granicy celnikom rachunki Tax Free, umożliwiające odzyskanie podatku VAT, na kwotę miliona zł. Podczas jednego pobytu w Trójmieście Rosjanie zostawiają od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Dlatego Pomorska Organizacja Turystyczna (PROT) oraz miasto Gdańsk konsekwentnie prowadzą działania promocyjno-informacyjne w Obwodzie Kaliningradzkim, zapraszając Rosjan do kolejnych wizyt i przybliżając im ciekawe możliwości spędzania czasu na polskim wybrzeżu.

- W ciągu kilkunastu miesięcy zmieniły się oczekiwania polskich sąsiadów. Początkowo interesowały ich głównie zakupy. Teraz coraz częściej łączą je z wypoczynkiem i uczestnictwem w wydarzeniach kulturalnych czy sportowych. Autorzy akcji marketingowych starają się wpisać w te preferencje i przygotowywać różnorodną, kompleksową ofertę, która wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu. Cała akcja na Dzień Kobiet jest częścią projektu „Russian Friendly" ukierunkowanego na wyeksponowanie tych miejsc, które szczególnie przyjazne są turystom z Rosji. Uznaliśmy, że 8 marca to doskonały moment na inaugurację tegorocznych działań skierowanych do naszych sąsiadów - mówi Krystyna Hartenberger-Pater, dyrektor biura Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznych.

24 lutego w rosyjskich mediach rozpoczęła się kampania promująca specjalną propozycję Pomorza na Dzień Kobiet. W zeszłym roku na przejściach granicznych właśnie 8 marca został pobity rekord. Celnicy odprawili ponad 3,5 tys. samochodów osobowych wjeżdżających do naszego kraju.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA