PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ponad 43 mln zł na poprawę atrakcyjności turystycznej woj. podlaskiego

  • Autor: PAP
  • 29 mar 2012 11:50

Ponad 43,8 mln zł z UE m.in. na budowę uzdrowisk, obiektów sportowych czy kulturalnych, podnoszących atrakcyjność turystyczną regionu podlaskiego, jest do podziału w konkursie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. W czwartek rozpoczął się nabór wniosków.

REKLAMA

Pieniądze pochodzą ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, z przeznaczeniem na rozwój atrakcyjności turystycznej regionu. Wnioski można składać do 9 maja.

Konkurs skierowany jest m.in. do samorządów, organizacji pozarządowych, parków narodowych i krajobrazowych czy kościołów i związków wyznaniowych.

Po raz pierwszy mogą wziąć w nim udział też przedsiębiorcy - poinformowała PAP Izabela Smaczna-Jórczykowska z departamentu RPO w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Dotychczas prywatne podmioty mogły jedynie otrzymywać takie dotacje na nowe miejsca noclegowe w turystyce.

Zapowiadając konkurs kilka tygodni temu dyrektor departamentu zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym (RPO) Województwa Podlaskiego w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku Daniel Górski mówił, że dopuszczenie do konkursu prywatnych firm, to efekt braku w regionie ciekawych pomysłów na ożywienie turystyki.

Projekty można też realizować w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, czyli współpracy pomiędzy podmiotami publicznymi i prywatnymi. Dofinansowanie w zależności od tego, kto się o nie ubiega, wynosi od 50 do nawet 90 proc. wartości inwestycji.

Wnioski mają dotyczyć tzw. projektów infrastrukturalnych. Na dofinansowanie mogą liczyć pomysły związane z turystykę biznesową, uzdrowiskową, ale też np. rozwój żeglarstwa czy kajakarstwa, a także realizacja pomysłów, które pozwolą wydłużyć sezon turystyczny.

Dotychczas z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego dofinansowano 41 tzw. projektów infrastrukturalnych, służących rozwojowi atrakcyjności turystycznej regionu. Ich łączna wartość wynosi 490,6 mln zł, a dofinansowanie z RPOWP - 270,9 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA