PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Port-Hotel chce budować kolejne hotele przy lotniskach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 sty 2014 11:08

Port-Hotel chce budować kolejne hotele przy lotniskach

Spółka Port-Hotel zapowiedziała, że będzie kontynuować strategię realizacji projektów hotelowych, szczególnie marki Hampton by Hilton, oraz ich lokalizacji zarówno w pobliżu regionalnych portów lotniczych, jak i w centrach miast.

REKLAMA

Jak zapowiada zarząd spółki, rok 2014 to okres poszukiwań potencjalnych nowych projektów do realizacji i partnerów do współpracy.

Ponadto, jednym z podstawowych celów działalności spółki na ten rok będzie współudział w dokończeniu budowy i uruchomienie pięciogwiazdkowego hotelu Renaissance na Lotnisku Chopina.

W 2013 roku spółka Port-Hotel przekazała do użytku dwa nowe, trzygwiazdkowe hotele marki Hampton by Hilton zlokalizowane przy portach lotniczych w Gdańsku i Warszawie oraz obchodziła 10-lecie hotelu Courtyard by Marriott na Lotnisku Chopina.

- Dla nas był to czas wytężonej pracy. Uruchomiliśmy dwa hotele klasy ekonomicznej marki Hampton by Hilton, co wzbogaciło naszą ofertę o 232 pokoje. Rozpoczynamy kolejny rok intensywnego rozwoju, która wkrótce zwiększy swój potencjał o pięciogwiazdkowy hotel Renaissance na Lotnisku Chopina, a w nim 225 pokoi. W konsekwencji, w 2015 roku, Port-Hotel zaoferuje swoim gościom miejsca noclegowe w blisko 700 pokojach, zlokalizowanych na terenie lub w pobliżu portów lotniczych - mówi Mirosław Moczarski, prezes zarządu Port-Hotel.

Hampton by Hilton Gdańsk Airport znajduje się na terenie portu lotniczego w Gdańsku, na wprost terminalu. Bliźniaczy projekt o 116 pokojach, który Port-Hotel realizował równolegle w Warszawie, działa w pobliżu Lotniska Chopina pod nazwą Hampton by Hilton Warsaw Airport.

Rok 2013 upłynął również pod hasłem świętowania jubileuszu 10-lecia hotelu Courtyard by Marriott - obiektu od lat nagradzanego i wyróżnianego, oraz 15-lecia działalności Spółki Port-Hotel. Pracownicy Courtyard by Marriott z najdłuższym stażem pracy w branży hotelarskiej zostali uhonorowani odznaką honorową „Za zasługi dla Turystyki", którą otrzymali z rąk Katarzyny Sobierajskiej - podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Firma Port-Hotel została założona w 1998 roku przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze", będące właścicielem 100 proc. udziałów spółki.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA