PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poszukiwany partner do prowadzenia Term Warmińskich

  • Autor: PAP
  • 13 sie 2014 14:43

Starostwo powiatowe w Lidzbarku Warmińskim szuka partnera do prowadzenia Term Warmińskich, ogłoszono także przetarg na dostarczenie wyposażenia tej inwestycji. Starostwo chce otworzyć kompleks na przełomie roku, a prawidłowość inwestycji badają śledczy.

REKLAMA

Kompleks basenów z wodą termalną oraz tzw. infrastrukturę towarzyszącą (m.in. domki wypoczynkowe, sale konferencyjne, restaurację, kręgielnię i dyskotekę) buduje od 2012 roku starostwo powiatowe w Lidzbarku Warmińskim w partnerstwie z miastem Lidzbark Warmiński. Inwestycja, która ma kosztować 96 mln zł jest w znacznej części (66 mln zł) dofinansowana z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury 2007-2013. Pierwotnie zakładano, że termy będą oddane do użytku już tej jesieni, jednak - jak powiedział PAP starosta lidzbarski Jan Harhaj - "jest lekkie opóźnienie" i teraz otwarcie planowane jest na przełom roku 2014 i 2015.

"Zostały do wykonania już naprawdę ostatnie prace. Sądzę, że termin otwarcia związany z przełomem roku nie jest zagrożony" - powiedział PAP starosta. Dodał, że urząd właśnie ogłosił przetarg na wyposażenie term oraz wszystkich obiektów towarzyszących. Zwycięzca przetargu będzie musiał dostarczyć przedmioty związane z wykańczaniem inwestycji (zlewy, kabiny prysznicowe, ławki i szafki do szatni basenowych) oraz np. meble, wyposażenie kuchni.

Harhaj nie podał, jaką kwotę przeznaczono na te zakupy. "Zobaczymy, jakiej ceny zażądają startujący w przetargu" - powiedział. Dodał, że zwycięzcę wybierze powołana komisja przetargowa.

Lidzbarskie starostwo ogłosiło też przetarg na wyłonienie partnera prywatnego, któremu udzieli koncesji na prowadzenie całego obiektu. W dokumentach przetargowych poinformowano, że partner co miesiąc będzie uiszczał starostwu czynsz dzierżawny, którego wysokość ma być ustalona w drodze negocjacji.

"Czekamy najpierw na oferty chętnych do prowadzenia term. Z tymi, którzy będą spełniali określone przez nas kryteria przystąpimy do negocjacji, a następnie firmy zostaną poproszone o złożenie konkretnej oferty. Sądzę, że w połowie czy pod koniec jesieni powinniśmy poznać podmiot, któremu udzielmy koncesji na prowadzenie tego kompleksu" - powiedział Harhaj. Starostwo spodziewa się, że oferty ws. prowadzenia term wpłyną zarówno z kraju, jak i zagranicy.

W prognozie finansowej starostwo oszacowało, że przewidywane przychody operatora term w ciągu 10 lat (na tyle ma być udzielona koncesja) wyniosą 88 mln zł.

W dokumentach przetargowych nie zapisano, ile osób ma zatrudnić firma, która będzie prowadziła Termy. Starosta ma nadzieję, że zatrudnienie w kompleksie znajdzie 80-100 osób.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA