PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Powstał przemyski klaster turystyczny

  • Autor: PAP
  • 28 sty 2016 15:04

Powstał przemyski klaster turystyczny Przemyśl, fot. commons.wikimedia.org

Prawie 40 podmiotów w tym m.in. restauracje, stowarzyszenia i uczelnie skupia klaster turystyczny, który powstał w Przemyślu. Ma on zwiększyć atrakcyjność turystyczną Przemyśla.

REKLAMA

Klaster powstał z inicjatywy przemyskiej fundacji Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju "Perła Galicji". Jej prezes i koordynatorka klastra Renata Stefaniak powiedziała, że wiele osób z branży turystycznej narzekało, że w Przemyślu nic się nie dzieje i nie mają pomocy ze strony samorządu.

"Zaproponowałam więc im pomoc w organizacji klastra, żeby zobaczyli, jak wiele można zrobić współpracując ze sobą. Ten pomysł spodobał się. Klaster założyło prawie 40 podmiotów" - dodała.

Stefaniak zaznaczyła, że powołane zostały grupy robocze, które pracują codziennie nad pomysłami i układają plan działania klastra. Wśród planów organizacji jest skorzystanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Członkowie klastra chcą pozyskać pieniądze na szkolenia z zakresu m.in. zarządzania, obsługi klienta czy na szkolenia kelnerskie.

Jak zaznaczyła Stefaniak, klaster chce też pozyskać pieniądze z programów unijnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej. "Chcemy zachęcać osoby do założenia w Przemyślu firmy, która świadczyłaby usługi turystyczne, których w mieście brakuje. Dzięki temu wzbogaciłaby się oferta turystyczna miasta i byłaby całościowa. Członkowie klastra pomagaliby takiej osobie swoim doświadczeniem i wiedzą"- powiedziała.

Jako przykład tego typu działalności, której brakuje obecnie w Przemyślu koordynatorka wymieniła m.in. brak przewoźników, którzy woziliby turystów po mieście czy pomiędzy oddalonymi od siebie fortami wchodzącymi w skład Twierdzy Przemyśl.

Pierwsza inicjatywa klastra ma się odbyć w trakcie tegorocznych walentynek. Stefaniak zaznaczyła, że przedsięwzięcie pod nazwą "Zakochani w Przemyślu" ma pokazać jak duży potencjał turystyczny drzemie w mieście. "W czasie tej akcji będzie naprawdę wiele atrakcji. Nie chcę zdradzać wszystkiego już teraz, ale mogę powiedzieć, że będą m.in. prezentacje laserowe, na drzewach zakochani będą mogli wieszać serduszka ze swoimi imionami itd. Będzie też zapewniona opieka nad dziećmi, tak aby rodzice mogli spędzić kilka godzin razem np. w restauracji"- powiedziała.

Z powstania klastra zadowolone są władze Przemyśla. Rzecznik prasowy prezydenta miasta Witold Wołczyk podkreślił, że ważne jest to, iż inicjatywa jest oddolna. "To same podmioty z branży turystycznej zdecydowały o powołaniu klastra. Jako miasto kibicujemy organizacji i w miarę możliwości będziemy pomagać" - zadeklarował Wołczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA