PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Powstanie centralny port lotniczy

  • Autor: Puls Biznesu
  • 13 mar 2017 09:09

Powstanie centralny port lotniczy fot. Fotolia

Powstanie wielkiego lotniska jest już przesądzone. Projekt ma pełne wsparcie rządu. W najbliższych dniach Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zatwierdzi decyzję o budowie lotniska centralnego — informuje Puls Biznesu.

REKLAMA

Potem Ministerstwo Infrastruktury oficjalnie o niej poinformuje. W ciągu dwóch miesięcy działający w tym resorcie zespół ds. centralnego portu lotniczego (CPL) przedstawi efekty pracy.

Prawdopodobnie dopiero wtedy poznamy lokalizację i dokładne plany budowy wielkiego lotniska. Wiadomo, że powstanie od zera, a nie na miejscu Modlina, zapewne między Warszawą a Łodzią. Nowy port ma stać się flagowym projektem PiS w ramach Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju. Według źródeł PB, w finansowanie budowy zaangażowana zostanie grupa Polskiego Funduszu Rozwoju oraz BGK.

Przeciwnicy najczęściej przywołują przykład nowego lotniska w Berlinie, którego uruchomienie jest opóźnione już o siedem lat, a koszty wzrosły z planowanych 2,5 mld EUR do niemal 7 mld EUR.

CPL rocznie będzie mogło obsłużyć 50 mln pasażerów. Koszt inwestycji jest szacowany na 25 mld zł, bez dróg i linii kolejowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • pajb@onet.eu 2017-03-14 10:01:34
    Centralne lotnisko to ekonomiczna bzdura i wyrzucanie publicznych pieniędzy w błoto. Nie ma popytu na taką inwestycję, ani nie ma dla niej zaplecza logistycznego, a to podnosi jej koszty dwukrotnie. Do tego po konflikcie z Unią wątpliwe jest czy PiS dostanie dotację na ten projekt. Bez dotacji nie ma szans aby budżet sfinansował tak duży projekt inwestycyjny. Oby to była tylko medialna zagrywka drogiej zmiany.
  • nick 2017-03-13 11:21:06
    Yet another stupid Kaczynski idea, wasting much needed money

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA