PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Powstanie pierwszy na świecie hotel modułowy nad... centrum handlowym

  • Autor: PropertyNews.pl/europe-re.com
  • 07 lut 2018 14:23

Powstanie pierwszy na świecie hotel modułowy nad... centrum handlowym fot. Unsplash

MQ Real Estate zamierza zbudować pierwszy na świecie hotel modułowy nad centrum handlowym w Niemczech. Projekt zakłada rozbudowę Ring-Center 2 w Berlinie w celu dodania przestrzeni niezbędnej na stworzenie hotelu. Większość centrum zarządzanego przez ECE jest własnością funduszu Deutsche Asset Management.

REKLAMA

Poprzez realizację konceptu hotelu deweloper wpisuje się w trend związany z zagęszczeniem przestrzeni miejskiej oraz rozwojem urbanistycznym zorientowanym na przyszłość. Projekt pozwoli na rewitalizację i wykorzystanie aktualnie nieużywanego poziomu parkingu. Cały hotel ma być zbudowany przy użyciu drewnianych modułów prefabrykowanych w fabryce w Niemczech, które będą spełniały niemieckie standardy wykorzystania energii. Operatorem obiektu będzie Novum Hospitality, hotel będzie działał pod nową, własną marką niu.

Zaczęto już przygotowania do stworzenia 151 hotelowych modułów - pokoi, które złożą się na hotel. Jednopiętrowy obiekt stanie na przestrzeni 8 tys. mkw. parkingu w ciągu kilku tygodni, pokoje będą ustawione w rzędzie obok siebie. Aby ustawić gotowe pokoje na poziomie parkingu inwestycja wymaga zaangażowania jednego z największych żurawi budowlanych w Niemczech.

- Jesteśmy pierwszą firmą na świecie specjalizującą się w rozbudowie modułowej istniejących już budynków, głównie na terenie parkingów. Teraz wkraczamy na nowe terytorium. Jesteśmy bardzo dumni mogąc współpracować z tak świetnymi partnerami i zdobywać z nimi nowe doświadczenia - skomentował Dr. Nikolai Jäger, założyciel MQ Real Estate.

ECE nie tylko zapewnia niezbędną infrastrukturę dla innowacyjnego konceptu hotelu. Jako specjalista w dziedzinie wieloużytkowych nieruchomości firma została zainspirowana inwestycją.

- Jako operator centrum zawsze szukamy innowacyjnych ofert i usług dla naszych klientów. Często łączyliśmy apartamenty, biura czy hotele w nowo zbudowanych nieruchomościach. Koncepcja stworzenia hotelu na ostatniej kondygnacji budynku natychmiast nas zainspirowała - przyznała Joanna Fisher, Managing Director Center Management w ECE - To świetny przykład na pomysł zagęszczenia rozchwytywanej lokalizacji w wielkim mieście. Dodatkowo hotelowi goście będą zagęszczać wskaźnik odwiedzin naszego centrum - dodała.

Deutsche Asset Management entuzjastycznie włączyło się do projektu.

- Tak koncepcja z pewnością kształtuje nowe trendy i uczyni centrum handlowe bardziej atrakcyjnym. Bardzo ważne jest dla nas stworzenie nowych pomysłów na pokoje - przyznał Ulrich Steinmetz, Managing Director w Deutsche Asset Management.

Innowacyjny hotel na parkingu nad Ring-Center 2 w Berlinie ma zostać otwarty jesienią 2018 r. pod marką niu. Projekt ma spełniać wymogi ekologicznego zrównoważenia i innowacji wpisując się w najnowsze trendy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA