PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poznaj szczegóły kompleksu biurowo-hotelowego przy wrocławskim dworcu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 cze 2013 15:11

Poznaj szczegóły kompleksu biurowo-hotelowego przy wrocławskim dworcu

Kompleks biurowo-hotelowo-usługowy o powierzchni użytkowej ponad 25 tys. mkw. powstaje w miejscu starego dworca autobusowego, w bezpośrednim sąsiedztwie Dworca Głównego PKP. Efektem inwestycji firmy Wisher Enterprise będzie też nowy plac z przeniesionym i odrestaurowanym starym słupem ogłoszeniowym na rogu ulic Małachowskiego i Dworcowej oraz usprawnienie rozwiązań drogowych w tym rejonie.

REKLAMA

Powstający obiekt zaprojektowano jako budynek o wysokim standardzie. Składać się będzie z dwóch segmentów: części wysokiej (54,65 metra) z 14 kondygnacjami użytkowymi mieszczącymi biura oraz niższej, sześciokondygnacyjnej z usługami i handlem, a także hotelem i centrum konferencyjnym. Dwupoziomowy parking na 184 miejsca znajdować się będzie w podziemiach obiektu, a wjazd i wyjazd zlokalizowane zostaną od strony ulicy Plac Konstytucji 3 Maja.

Budynek został podzielony na horyzontalne bryły, których krawędzie "rozmijają się" ze sobą, tworząc szczególną grę światła i cienia pomiędzy różnymi poziomami obiektu. Wyższa część budynku skonstruowana została z trzech poprzesuwanych względem siebie „pudełek", stykających się ze sobą w jednym z narożników. Ten zabieg, mający na celu urozmaicenie i wprowadzenie dynamiki w dominującej nad okolicą bryle, poprawia także warunki oświetleniowe okolicznych mieszkań oraz nadaje budynkowi charakterystyczny kształt, przypominający klasyczne pudełko na przybory do szycia.

Aby podkreślić podstawową myśl architektoniczną oraz nadać bryle smukłości, budynek został ubrany w prostą i elegancką szklaną fasadę podzieloną kontrastującymi pionowymi profilami, których rozstaw został podyktowany wymogami funkcjonalnymi wnętrza. Prostota fasady i geometria brył mają za zadanie podnieść rangę miejsca poprzez nadanie mu klasycznego i ponadczasowego charakteru.

Projekt przewiduje uruchomienie nowoczesnego, trzygwiazdkowego hotelu. Zgodnie z zawartą umową franczyzy obiekt będzie działał pod marką ibis Styles i dołączy do Grupy Hotelowej Orbis w III kwartale 2014 roku. Na poziomie parteru oraz +1 znajdzie się publiczna część hotelowa, natomiast na wyższych piętrach do dyspozycji gości będą 133 pokoje. Na parterze działać będzie także restauracja o powierzchni ponad 330 mkw., a na piętrze - centrum konferencyjne, składające się z jednej dużej sali, którą można podzielić na trzy mniejsze, oraz siedmiu sal o mniejszym metrażu. Dzięki wewnętrznemu atrium pomieszczenia i korytarze wewnętrzne zyskają dodatkowe doświetlenie, a trójkątny dziedziniec zostanie udekorowany roślinnością rozwieszoną na linach.

Niższa część budynku to również lokale handlowe i usługowe (na poziomach od -1 do 0), z oferty których korzystać będą nie tylko hotelowi goście czy pracownicy tutejszych biur, ale także mieszkańcy Wrocławia. Wśród planowanych branży nie zabraknie m.in. delikatesów.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA