PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Praca w hotelarstwie. Jak poprowadzić karierę?

 • Autor: Propertynews.pl
 • 07 sty 2016 14:01

Praca w hotelarstwie. Jak poprowadzić karierę?

Branża hotelarska od lat jest jedną z najszybciej rozwijających się. Prognozuje się, że zatrudnienie w tym sektorze będzie systematycznie wzrastać – potrzebni będą pracownicy wykwalifikowani, doświadczeni na różnych szczeblach. Czy szkoły i studia hotelarskie są dobrym początkiem kariery? Na jakie kompetencje zwracają uwagę pracodawcy?

REKLAMA

Obecnie liczba hoteli w Polsce dynamicznie rośnie, zarówno w rejonach atrakcyjnych pod względem turystycznym, jak i biznesowym. Wzrasta tym samym zapotrzebowanie na osoby wykształcone, które nie tylko będą posiadały rozbudowaną wiedzę teoretyczną, ale również odpowiednie doświadczenie i predyspozycje zawodowe. Hotel to bowiem miejsce pracy dla specjalistów różnych dziedzin – dyrektorów, menedżerów, organizatorów imprez, szefów i pracowników kuchni, dekoratorów czy recepcjonistów. Praca ta przynosi wiele wyzwań, ale również satysfakcji. Aby zacząć w tej wymagającej branży, nie zawsze potrzebne jest kierunkowe wykształcenie. Warto jednak od niego zacząć, by poznać jej specyfikę.

Zdobywanie wiedzy można zacząć już od szkoły średniej, w technikum hotelarskim, a następnie w ramach studiów tematycznych. Nie każdy jednak, kto ukończy edukację w tym zakresie, dysponuje kluczowymi umiejętnościami i predyspozycjami niezbędnymi do wykonywania zawodu. Konieczna jest m.in. bardzo dobra znajomość języka angielskiego, a także wysoka kultura osobista, znajomość zasad savoire-vivre, cierpliwość, komunikatywność i dyskrecja. Przewagę konkurencyjną w branży zapewnia jednak przede wszystkim doświadczenie. W polskich hotelach przybywa osób pracujących wcześniej za granicą, m.in. w Londynie, Niemczech, Francji czy Skandynawii. Nie bez znaczenia jest również zdobywanie praktycznej wiedzy, jeszcze w czasie trwania nauki.

– Wspólnie z Politechniką Śląską realizujemy jedyny w swoim rodzaju, kompleksowy projekt edukacyjny. To jedyna taka inicjatywa w skali całego kraju. Naszym celem jest wykształcenie kadry kierowniczej i specjalistów dla branży hotelarskiej, zarówno w zakresie wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. Tak przygotowani absolwenci są zdecydowanie bardziej konkurencyjni na rynku pracy – mówi Grzegorz Konieczny, dyrektor Park Hotelu Diament Katowice, prowadzący wykłady dla studentów.

Studia kierunkowe na Politechnice Śląskiej są skierowane do tych, którzy od razu po zakończeniu nauki chcą być specjalistami na rynku pracy. Dzięki unikalnemu połączeniu wiedzy i praktyki, adepci zawodu mają okazję poznać od podstaw mechanizmy rządzące hotelem i dowiedzieć się, co sprawia, że gość jest zadowolony z pobytu i decyduje się odwiedzić dane miejsce ponownie.

 • 1
 • 2
 • CEE 2016-08-03 18:17:52
  Studia w tym kierunku, to potworna strata czasu.
  Liczy sie praca w branzy, zdobywanie doświadczenia oraz wlasna nauka tematu.Wysokiej jakosci kursy jezykowe i doszkalajace w ciagu roku dadzą znacznie wiecej niz
  lata"studiow hotelarskich."
  W skrocie: Jesli chcesz sie czegos naprawde ,efektywnie nauczyc nie idz na studia, ale edukuj sie prywatnie!
 • AgataDe 2016-02-24 12:46:07
  Trzeba zacząć od dobrej uczelni. Śląsk mi nie po drodze :) Ja akurat studiuję w Poznaniu w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii i poziom zajęć także jest wysoki a ja jestem zadowolony z mojego wyboru. Namawiam wahające się osoby - wybierzcie hotelarstwo bo to zawód przyszłościowy i ciekawy.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA