PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes Gromady: Mamy lepsze wyniki i nową strategię

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 sie 2012 12:12

Prezes Gromady: Mamy lepsze wyniki i nową strategię

Bieżące wyniki operacyjne hotelarskiej sieci Gromada w stosunku do ubiegłego roku poprawiły się, a wykorzystanie pokoi wzrosło o kilkadziesiąt procent, co skutkuje też wzrostem przychodów i zysku - poinformował portal Propertynews.pl Jan Błoński, prezes zarządu OST Gromada.

REKLAMA

Ten rok w Gromadzie to przede wszystkim zintensyfikowanie rozpoczętej dwa lata temu restrukturyzacji.

Spółdzielnia likwiduje, przede wszystkim poprzez wystawienie na sprzedaż, składniki majątku nieprzynoszące dochodu. To samo stało się z należącymi do Gromady spółkami prowadzącymi działalność inną od zasadniczej, czyli hotelarstwa i biura podróży.

Jak wyjaśnia Jan Błoński, usamodzielniła się natomiast najlepsza ze spółek, świadczącą usługi porządkowe (służba pięter) i ochroniarskie - Curo Sp. z o.o.

- W ciągu ostatnich miesięcy zmniejszyliśmy też zatrudnienie biura zarządu i koszty jego funkcjonowania. Obecnie kończymy prace nad nową strategią, która da podstawę do ukierunkowania działalności i restrukturyzacji całej spółdzielni - zdradza prezes Gromady.

Gromada od 75 lat prowadzi działalność hotelarską i turystyczną w kraju i zagranicą. Ma ok. 20 hoteli, w tym dwa za granicą w Berlinie i Kapsztadzie, trzy ośrodki wypoczynkowe, 14 regionalnych biur turystycznych własnych, 9 biur licencyjnych oraz ponad 200 biur agencyjnych.

W kwietniu br. informowaliśmy za Rzeczpospolitą, że Gromada zmagała się z dużymi problemami finansowymi. W 2010 roku przy przychodach w wysokości ok. 80 mln zł zanotowała 3 mln zł straty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA