PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes Interferii: Obłożenie w naszych ośrodkach przekroczyło 60 procent

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 sie 2011 18:27

Prezes Interferii: Obłożenie w naszych ośrodkach przekroczyło 60 procent

Tegoroczne półrocze mogę ocenić jako bardzo dobre, choć pogoda była dosyć kapryśna - komentuje wyniki spółki Interferie SA za I półrocze jej prezes, Adam Milanowski. - Średnie obłożenie w naszych ośrodkach przekroczyło 60 proc., a przecież sezon wakacyjny dopiero się zaczął. Dla porównania, w pierwszym półroczu 2010 roku frekwencja w ośrodkach Interferii wyniosła 58,2 proc. - dodaje.

REKLAMA

Jak podaje spółka, stosowanie upustów i promocyjnych cen przełożyło się na nieco niższy ADR (średnią stawkę za pokój) - 147,70 zł. Wyższa frekwencja wpłynęła zaś na lepszy wynik RevPAR, czyli średni przychód z jednego pokoju - 89,71 zł.

- Spółka zarobiła więc o 700 tys. złotych więcej w porównaniu do bardzo dobrego I półrocza 2010 roku, to najlepszy wynik w jej 19-letniej historii - podkreśla Milanowski. - Skupiliśmy się na takim przygotowywaniu oferty, by móc konkurować zarówno cenami i ciekawymi promocjami, ale także dodatkowymi usługami. Dzięki temu zdobywamy klientów, w tym również polskich emerytów, którzy coraz chętniej i liczniej zaczynają przyjeżdżać do ośrodków Interferii także w okresie od lutego do kwietnia. Widzimy to choćby w strukturze odwiedzających nas osób. Polacy stanowili 76 proc. gości, cudzoziemcy 24 proc., a zwykle tych ostatnich było nieco więcej - wyjaśnia.

Jak informowaliśmy, wzrost frekwencji przełożył się na przychody ze sprzedaży towarów i usług - w zakończonym półroczu 2011 roku było to 18,38 mln  złotych, gdy rok wcześniej Interferie odnotowały 17,23 mln złotych. "Powodem do zadowolenia jest nie tylko o ponad milion wyższy przychód ze sprzedaży, lecz również o wiele lepszy dochód z działalności operacyjnej, który wzrósł ponad dwukrotnie: z 461 tys. złotych (I półrocze 2010 roku) do 1,11 mln złotych (I półrocze 2011 roku). Ostatecznie spółka zakończyła sześć miesięcy bieżącego roku z zyskiem netto w wysokości 872 tys. złotych, podczas gdy w porównywalnym okresie zeszłego roku były to 162 tys. złotych.

Według szacunków prezesa spółki, drugie półrocze 2011 roku nie powinno się znacząco różnić od wyniku zeszłorocznego, chociaż będzie to okres o wiele bardziej dynamiczny pod względem działań spółki. Ruszą bowiem planowane inwestycje związane z modernizacją trzech ośrodków: Chalkozynu w Kołobrzegu, Cechsztynu w Ustroniu Morskim oraz Malachitu w Świeradowie Zdroju. Prace w dwóch pierwszych obiektach związane będą z wyłączeniem ich na około dwa miesiące, dlatego też wszelkie roboty rozpoczną się w połowie października. Natomiast do rozbudowy Malachitu o część rekreacyjną z mini aquaparkiem spółka przystąpi we wrześniu.

Już wkrótce oficjalnie zostanie otwarty nowoczesny hotel spółki - Medical SPA w Świnoujściu. Według zapewnień generalnego wykonawcy i podpisanego z nim aneksu do umowy, zakończenie prac ma nastąpić 30 września br., po czym rozpocznie się roboczy rozruch obiektu. Hotel ma przyjąć pierwszych gości w drugiej połowie października.

 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA