PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes Interferii: Obłożenie w naszych ośrodkach przekroczyło 60 procent

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 sie 2011 18:27

Prezes Interferii: Obłożenie w naszych ośrodkach przekroczyło 60 procent

Tegoroczne półrocze mogę ocenić jako bardzo dobre, choć pogoda była dosyć kapryśna - komentuje wyniki spółki Interferie SA za I półrocze jej prezes, Adam Milanowski. - Średnie obłożenie w naszych ośrodkach przekroczyło 60 proc., a przecież sezon wakacyjny dopiero się zaczął. Dla porównania, w pierwszym półroczu 2010 roku frekwencja w ośrodkach Interferii wyniosła 58,2 proc. - dodaje.

REKLAMA

Jak podaje spółka, stosowanie upustów i promocyjnych cen przełożyło się na nieco niższy ADR (średnią stawkę za pokój) - 147,70 zł. Wyższa frekwencja wpłynęła zaś na lepszy wynik RevPAR, czyli średni przychód z jednego pokoju - 89,71 zł.

- Spółka zarobiła więc o 700 tys. złotych więcej w porównaniu do bardzo dobrego I półrocza 2010 roku, to najlepszy wynik w jej 19-letniej historii - podkreśla Milanowski. - Skupiliśmy się na takim przygotowywaniu oferty, by móc konkurować zarówno cenami i ciekawymi promocjami, ale także dodatkowymi usługami. Dzięki temu zdobywamy klientów, w tym również polskich emerytów, którzy coraz chętniej i liczniej zaczynają przyjeżdżać do ośrodków Interferii także w okresie od lutego do kwietnia. Widzimy to choćby w strukturze odwiedzających nas osób. Polacy stanowili 76 proc. gości, cudzoziemcy 24 proc., a zwykle tych ostatnich było nieco więcej - wyjaśnia.

Jak informowaliśmy, wzrost frekwencji przełożył się na przychody ze sprzedaży towarów i usług - w zakończonym półroczu 2011 roku było to 18,38 mln  złotych, gdy rok wcześniej Interferie odnotowały 17,23 mln złotych. "Powodem do zadowolenia jest nie tylko o ponad milion wyższy przychód ze sprzedaży, lecz również o wiele lepszy dochód z działalności operacyjnej, który wzrósł ponad dwukrotnie: z 461 tys. złotych (I półrocze 2010 roku) do 1,11 mln złotych (I półrocze 2011 roku). Ostatecznie spółka zakończyła sześć miesięcy bieżącego roku z zyskiem netto w wysokości 872 tys. złotych, podczas gdy w porównywalnym okresie zeszłego roku były to 162 tys. złotych.

Według szacunków prezesa spółki, drugie półrocze 2011 roku nie powinno się znacząco różnić od wyniku zeszłorocznego, chociaż będzie to okres o wiele bardziej dynamiczny pod względem działań spółki. Ruszą bowiem planowane inwestycje związane z modernizacją trzech ośrodków: Chalkozynu w Kołobrzegu, Cechsztynu w Ustroniu Morskim oraz Malachitu w Świeradowie Zdroju. Prace w dwóch pierwszych obiektach związane będą z wyłączeniem ich na około dwa miesiące, dlatego też wszelkie roboty rozpoczną się w połowie października. Natomiast do rozbudowy Malachitu o część rekreacyjną z mini aquaparkiem spółka przystąpi we wrześniu.

Już wkrótce oficjalnie zostanie otwarty nowoczesny hotel spółki - Medical SPA w Świnoujściu. Według zapewnień generalnego wykonawcy i podpisanego z nim aneksu do umowy, zakończenie prac ma nastąpić 30 września br., po czym rozpocznie się roboczy rozruch obiektu. Hotel ma przyjąć pierwszych gości w drugiej połowie października.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA