PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes Orbisu nie wyklucza sprzedaży kolejnych hoteli

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 kwi 2011 21:01

Prezes Orbisu nie wyklucza sprzedaży kolejnych hoteli

Zbycie hoteli Neptun w Szczecinie i Cracovia w Krakowie w marcu tego roku to nie ostatnie słowo grupy hotelowej Orbis w kwestii transakcji sprzedaży na rynku obiektów noclegowych - wynika z wywiadu, jakiego Laurent Picheral, prezes Orbisu, udzielił portalowi Propertynews.pl.

REKLAMA

- W zależności od potencjału lokalnego rynku i kondycji danego budynku, obiekty marki Orbis Hotels będą w średniej i długiej perspektywie dalej modernizowane albo sprzedawane - powiedział nam Laurent Pitcheral.

W ostatnim czasie przykładem takiej transakcji było właśnie zbycie nieruchomości hoteli Neptun w Szczecinie i Cracovia w Krakowie. - Obydwa obiekty przestały spełniać standardy jakościowe i techniczne przewidziane dla hoteli Grupy Orbis. Przeprowadzone analizy wykazały ekonomiczną nieefektywność poniesienia nakładów związanych z remontem hoteli w wymaganym zakresie - wyjaśnia prezes Orbisu.

To część strategii polegającej na dostosowywaniu hoteli Orbis do wymogów marek Accor. - Portfolio hoteli Grupy Orbis bardzo zmieniło się na przestrzeni ostatnich 10 lat. Otwierane były nowe obiekty, wiele hoteli przeszło gruntowną modernizację, jak np. Sofitel Grand w Sopocie czy Mercure Hevelius w Gdańsku. Większość istniejących hoteli, które podczas analiz wykazały ekonomiczną efektywność, dopasowywano do standardów marek Accor. Wystarczy powiedzieć, że w 1999 roku jedynie pięć hoteli Novotel należało do tego grona. Dziś ponad 3/4 hoteli Grupy przynależy do jednej ze znanych na całym świecie marek: Sofitel, Novotel, Mercure, Ibis lub Etap - tłumaczy Pitcheral.

22 marca 2011 roku spółki Echo Investment i Orbis zawarły umowy kupna-sprzedaży dwóch hoteli. Echo kupiło od Orbisu działkę w Krakowie przy al. Marszałka Ferdinanda Focha 1, na której znajduje się hotel Cracovia oraz to teren przy ul. Jana Matejki w Szczecinie, na którym stoi hotel Neptun. Wartość transakcji wynosi 59,5 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA