PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes World Travel & Tourism Council: Turystyka generuje co piąte miejsce pracy na świecie

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 27 mar 2018 15:28

Prezes World Travel & Tourism Council: Turystyka generuje co piąte miejsce pracy na świecie Gloria Guevara, prezes WTTC fot. WTTC Flickr Photostream/WTTC 2018

W 2017 roku w firmach z sektora turystycznego na całym świecie powstało siedem milionów nowych miejsc pracy - wynika z najnowszego raportu World Travel & Tourism Council. Prognozy na kolejne lata są równie obiecujące.

REKLAMA

Według raportu WTTC, 2017 był rokiem, w którym turystyka osiągnęła wzrosty na poziomie 4,6 procent - rosła znacznie szybciej niż cała gospodarka, która odnotowała wzrost o trzy procent w 2017 roku.

Jak informuje Gloria Guevara, prezes WTTC, powołując się na dane z raportu, sektor turystyczny był odpowiedzialny za stworzenie jednego na pięć ze wszystkich miejsc pracy na całym świecie. - W ciągu ostatnich kilku lat rządy na całym świecie dostrzegły korzyści płynące z turystyki i gratuluję im podjęcia kroków w celu zmaksymalizowania potencjału naszej branży - mówi.

To już siódmy rok z rzędu sektor turystyczny osiągnął lepsze wyniki niż światowa gospodarka, a w 2017 r. był najszybciej rozwijającym się sektorem gospodarczym na świecie, wykazując silniejszy wzrost niż wszystkie sektory, w tym przemysł wytwórczy (wzrost o 4,2 proc.), handel detaliczny i handel hurtowy (wzrost o 3,4 proc.), rolnictwo, leśnictwo i rybołówstwo (wzrost o 2,6 proc.) oraz usługi finansowe (2,5 proc.).

Zgodnie z prognozami na 2018 r., wzrost będzie kontynuowany, choć będzie mniej dynamiczny niż w 2017 r. W długoterminowej perspektywie do 2028 r. prognozy pozostają bez zmian - przy średnim wzroście 3,8 proc. rocznie w ciągu następnej dekady.

Do 2028 r. przewiduje się, że sektor turystyczny będzie obsługiwać ponad 400 milionów miejsc pracy na całym świecie.

- Ponieważ nasz sektor staje się coraz ważniejszy - zarówno jako generator PKB, jak i miejsc pracy - naszym kluczowym wyzwaniem będzie zapewnienie tego wzrostu w sposób trwały - mówi Gloria Guevara i wskazuje ogromny potencjał dla rządów. - Warto wykorzystać możliwości, jakie oferuje turystyka i tworzone przez nas miejsca pracy, szczególnie w tych gospodarkach, w których wiele stanowisk jest zagrożonych przez automatyzację. Turystyka jest najlepszym partnerem dla rządów do tworzenia miejsc pracy - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA