PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezydent Poznania nie chce budowy potężnego hotelu nad Maltą

  • Autor: Gazeta Wyborcza Poznań
  • 08 wrz 2011 09:00

Prezydent Poznania nie chce budowy potężnego hotelu nad Maltą

PBG Erigo, spółka z grupy PBG należącej do Jerzego Wiśniewskiego, chce wybudować nad brzegiem Jeziora Maltańskiego hotel z blisko 170 pokojami i apartamentowiec ze 150 mieszkaniami na wynajem. Inwestycja jest jednak niezgodna z planem zagospodarowania. Po rozmowie z "Gazetą Wyborczą" prezydent Ryszard Grobelny zapowiada, że do tego nie dopuści.

REKLAMA

Plan zakłada wybudowanie dwóch ośmiokondygnacyjnych budynków o wysokości 25 m i długości 120 m każdy.

Ścieżkę administracyjną do uzyskania pozwolenia na budowę przetarła deweloperowi miejska spółka Termy Maltańskie, która następnie sprzedała grunt deweloperowi. To ona wystąpiła do urzędu miasta o wydanie decyzji środowiskowej dla inwestycji. A urząd decyzję właśnie wydał.

Spółka PGB za grunty zapłaciła 13,1 mln zł. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania teren ten przeznaczony jest pod usługi turystyczne i rekreację. Można tam postawić np. hotel, obiekt konferencyjny, do tego restaurację, kawiarnię itp. Budynki nie mogą być jednak wyższe niż 13 m. Plan nie dopuszcza też możliwości budowy mieszkań ani apartamentów - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Pojawiła się jednak furtka - inwestycję budowy hotelu wpisano do załącznika rządowego rozporządzenia o przedsięwzięciach związanych z Euro 2012. To lista inwestycji, które są kluczowe dla sprawnej organizacji turnieju w Polsce - podaje Gazeta Wyborcza.

Prezydent Poznania Ryszard Grobelny o planach miejskiej spółki i działaniach podległych mu urzędników dowiedział się od dziennikarza GazetyWyborczej. Zapowiedział, że nie zgodzi się na taką budowę. - Dla Malty na pewno taka inwestycja nie jest korzystna - stwierdził.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA