PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezydent za otwarciem wałów przeciwpowodziowych na turystów

  • Autor: Propertynews.pl/kujawsko-pomorskie.pl
  • 05 sie 2013 19:38

W środę, 7. sierpnia w Grudziądzu marszałkowie ośmiu województw podpiszą deklarację dotyczącą współpracy na rzecz poparcia prezydenckiego projektu ustawy umożliwiającej wytyczanie rowerowych i pieszych szlaków turystycznych na wałach przeciwpowodziowych - informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego województwa kujawsko-pomorskiego.

REKLAMA

- Tereny przez które przebiegają wały są zazwyczaj bardzo interesujące turystycznie. Ich naturalne walory krajobrazowe w połączeniu z czystością środowiska oraz bogactwem fauny i flory są nie lada gratką. Otwarcie ich dla turystyki pieszej i rowerowej to krok we właściwym kierunku. Uważamy, że wpłynie to na zwiększenie atrakcyjności turystycznej, a więc także wzrost potencjałów gospodarczych wiślanych regionów - podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Projekt nowelizacji ustawy prawo wodne znosi zakaz poruszania się rowerami po koronach i wzdłuż wałów przeciwpowodziowych. Pozwoli to m.in. na wytyczanie szlaków rowerowych. Choć w teorii jest to możliwe i dziś, procedura pozwalająca na wytyczenie szlaków turystycznych jest bardzo trudna do przeprowadzenia.

Za projektem nowelizacji są marszałkowie województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego oraz świętokrzyskiego.

- Mając na uwadze potrzebę (...) turystycznego wykorzystania potencjału (...) Wisły (...) deklarujemy nawiązanie współpracy służącej poparciu prezydenckiego projektu zmiany ustawy prawo wodne - czytamy w uzgodnionej deklaracji. Sygnatariusze powołają zespół roboczy który między innymi opracuje harmonogram kolejnych działań.

Jednym z owoców zmiany w prawie ma być stworzenie Wiślanej Trasy Rowerowej. To 1500-kilometrowy szlak położony na terenach do 25 kilometrów od brzegów Wisły.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA