PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Promocja polskiej turystyki medycznej wśród nowych zadań PAIiIZ

  • wnp.pl
  • 12 sie 2014 18:53

Do końca roku Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych planuje zorganizować lub współuczestniczyć w organizacji 57 wydarzeń. Wśród nich jest Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku.

REKLAMA

Wśród nowych form działalności PAIiIZ będzie organizował lub współuczestniczył w promocji turystyki medycznej (przyciąganie mieszkańców Skandynawii do polskich placówek usług medycznych, uzdrowisk i ośrodków SPA) oraz we Wschodnim Kongresie Gospodarczym, organizowanym w dniach 18-19 września w Białymstoku przez Grupę PTWP. - To bardzo cenna inicjatywa, która rozwija mający duże znaczenie Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach - powiedział prezes PAIiIZ, Sławomir Majman.

Listę wydarzeń otwierają cztery wyjazdowe misje gospodarcze, mające przyciągać inwestorów bezpośrednich do Polski. Jest wśród nich do północnych i zachodnich krajów związkowych Niemiec (prezentacja warunków inwestowania w branżach przemysłu maszynowego, metalowego, elektronicznego, OZE), do Japonii - połączona z wizytą prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w tym kraju - do Chin (nakierowana do miejscowych przedsiębiorstw przemysłu maszynowego, metalowego, hi-tech, farmaceutycznego i spożywczego) oraz do Korei Południowej.

- Najwięcej misji i udziału w targach wynika z realizacji programu Polska Wschodnia - podkreślił, prezes PAIiIZ. - Wydarzenia te nakierowane są na rozszerzenie obecności firm z tego regionu na priorytetowych rynkach, w tym w Afryce.

Wśród 11 z nich, cztery poświęcone są promocji polskiego sektora żywnościowego (w Chinach, ZEA, na Węgrzech i w Rumunii), a trzy są rozwinięciem programu Go Africa. Nastąpi rewizyta w Polsce delegacji rządowej i biznesmenów z Zambii. Równie dużym wydarzeniem będzie misja rządowo-gospodarcza z udziałem premiera Donalda Tuska w Etiopii i Tanzanii. Akces w niej zgłosiło już 50 firm, w tym 12 z regionów Polski Wschodniej.

PAIiIZ kontynuować będzie nową formę aktywizacji polskiego biznesu - wsparcia krajowych inwestorów, którzy chcą wejść z pogłębioną działalnością za granicą. Warsztaty nt. możliwości inwestowania i warunków, korzystania z lokalnego wsparcia finansowego dla inwestorów, znajdywania kooperantów, odbywać się będą w Katowicach, Łodzi i Gdańsku; planowany jest także study tour z polskimi inwestorami do Londynu.

Agencja planuje kontynuację promocji polskich sektorów z ZEA, szkolenia kadr administracyjnej i samorządowej z krajów objętych unijnym programem Partnerstwo Wschodnie, wyda 11 raportów sektorowych i geograficznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA