PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Property Forum 2017: Rynek spotkań to pieniądze, ale i wyzwania

  • Autor: propertynews.pl
  • 25 wrz 2017 14:16

Property Forum 2017: Rynek spotkań to pieniądze, ale i wyzwania fot. PTWP

Warszawa, Kraków, Katowice - to topowe lokalizacje, w których rozwija się polski rynek MICE. Branża rośnie w siłę, ale wciąż walczy z wieloma wyzwaniami. O przyszłości rynku spotkań rozmawiali uczestnicy sesji Hotele. Rynek spotkań to pieniądze. Jak hotele walczą o gościa biznesowego.

REKLAMA

Polska stała się bezpiecznym miejscem lokowania biznesu hotelowego i atrakcyjną destynacją dla branży spotkań. Mamy coraz lepszą infrastrukturę drogową i kongresową. Ostatnie dane mówią o 34 tys. spotkań rocznie z ponad 7 mln uczestników. - Z każdym rokiem rynek zmienia się jeszcze na korzyść – mówi Marta Abratowska-Janiec, Senior Consultant, CBRE Hotels.

Branża MICE rośnie dzięki dużym wydarzeniom, w tym duże znaczenie miał m.in. szczyt NATO czy Euro 2012.

- Polska po 2012 roku została zauważona jako ciekawe miejsce, które jest w stanie organizować duże eventy sportowe - i jest tu bezpiecznie. To bardzo ważne z punktu widzenia organizatora – dodaje Janusz Mitulski, dyrektor rozwoju sieci na Europę Środkowo-Wschodnią i Kraje Bałtyckie, Marriott International. - Coraz większa liczba gości, to dowód na to, że my – jako Polska – mamy już siłę przyciągania.

Rynek spotkań odgrywa szczególnie ważną rolę w kilku miastach Polski. - Dziś MICE to 15-20 proc. przychodów Orbisu. Z naszego punktu widzenia – patrząc na cały region – liczą się przede wszystkim dwa miasta: Warszawa I Budapeszt. Jednak – jeśli chodzi o Polskę - inwestujemy również w innych miastach takich jak Poznań, Wrocław czy Kraków, bo tam widzimy potencjał w postaci biznesowego klienta – mówi Gilles Clavie, prezes zarządu, dyrektor generalny, Orbis SA.

Zdaniem Wojciecha Kuśpika, prezesa zarządu PTWP SA, przy małych imprezach na 100-200 osób, mamy do czynienia z rynkiem organizatora. W przypadku dużych, wielotysięcznych eventów można mówić o trzech miastach w Polsce, które dysponują odpowiednią infrastrukturą.

Wskazując miasta kluczowe dla rozwoju rynku MICE, Janusz Mitulski wspomniał o czterech elementach, które decydują o sukcesie lokalizacji: obiekt kongresowy, baza noclegowa, międzynarodowe lotnisko I dodatkowe miejsce, gdzie można spędzić czas wolny. - Z perspektywy Polski – liczy się Warszawa, choć brakuje to dużego miejsca konferencyjnego, kolejnym miastem jest Kraków, które dodatkowo jest silną marką przyciągającą organizatorów, następnie Katowice, które w perspektywie 5 lat - i pod warunkiem wzbogacenia bazy noclegowej - urośnie w siłę. Do tego Poznań I Wrocław. Na tę chwilę lista dużych miast, gdzie mogą zostać zorganizowane duże konferencje na tym się kończy - mówi Janusz Mitulski. 

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA