PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Property Forum Katowice: Katowice otwarte na hotelowych inwestorów

  • Property News
  • 20 lis 2012 12:56

Property Forum Katowice: Katowice otwarte na hotelowych inwestorów

Liczba ok. 25 skategoryzowanych hoteli w stolicy woj. śląskiego może się szybko zmienić. Piotr Uszok, prezydent Katowic, poinformował na konferencji Property Forum Katowice, że miasto ma w tym momencie trzy tereny, w których możliwa jest budowa hoteli. Aglomeracją interesuje się wielu inwestorów.

REKLAMA

Są to tereny obok Praktikera (rejon al. Górnośląskiej, A4), na północ od budowanego właśnie Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz przy al. Korfantego, w miejscu wyburzonego niedawno Urzędu Stanu Cywilnego. W tym ostatnim miejscu ma stanąć wielofunkcyjny obiekt, ale miasto liczy, że z powodu lokalizacji w samym centrum zainteresują się nim także inwestorzy z branży hotelarskiej. Tym bardziej, że wielu polskich jak i międzynarodowych firm działających na tym rynku planuje nowe przedsięwzięcia w tym mieście.

Wśród nich jest Miguel Martins, dyrektor zarządzający Polish Hotel Company. Inwestor m.in. trzygwiazdkowego hotelu Holiday Inn Express Warsaw Airport myśli o stworzeniu w naszym kraju sieci złożonej z 17 obiektów. Wśród lokalizacji wymienia m.in. Katowice.

Hotele PHC będą mieć trzy gwiazdki, bo zdaniem Martinsa, w tym segmencie najłatwiej o klienta na dotkniętym kryzysem ekonomicznym rynku.

Zdaniem ekspertów, to właśnie obiekty trzygwiazdkowe to dziś jedne z najbardziej bezpiecznych inwestycji hotelowych. Jak mówili uczestnicy sesji, średnia cena, na którą przygotowany jest gość polskiego hotelu, to 200 zł za nocleg. Odpowiada ona standardowi hotelu z trzema gwiazdkami. Oferowanie takiej stawki w hotelu cztero- czy pięciogwiazdkowym oznaczałoby dokładanie do interesu lub rezygnację z pewnego poziomu usług.

Jednak warunki oferowane w budowanych dziś trzygwiazdkowych hotelach są znacznie lepsze niż w starszych obiektach. - W hotelarstwie zachodzi podobne zjawisko jak w motoryzacji - zauważył moderator sesji Janusz Mitulski, partner Horwath HTL. - Wysoki standard staje się coraz bardziej powszechny. 20 lat temu samochody z klimatyzacją zarezerwowane były dla bardzo zamożnych klientów, teraz klimatyzacja w aucie to normalna rzecz, tak jak w trzygwiazdkowym nowym hotelu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA