PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Property Forum Poznań: Liczba hoteli w regionie rośnie, ale branża wciąż nie wykorzystuje turystycznego potencjału

 • Autor: Propertynews.pl
 • 19 lut 2013 13:07

Property Forum Poznań: Liczba hoteli w regionie rośnie, ale branża wciąż nie wykorzystuje turystycznego potencjału

W ciągu ostatnich pięciu lat w województwie wielkopolskim zanotowano wysoką dynamikę wzrostu liczby hoteli, która wyniosła ponad 60 proc. W górę poszła też liczba noclegów, zarówno w obiektach hotelowych jak i niehotelowych - poinformował na konferencji Property Forum Poznań Janusz Mitulski, partner, Horwath HTL.

REKLAMA

Przeważającą liczbę obiektów w regionie stanowią hotele o standardzie dwu- i trzygwiazdkowym, które mają 75-proc. udział w rynku hotelarskim w tej części kraju. W całym województwie działają jedynie trzy hotele pięciogwiazdkowe - wszystkie są usytuowane w Poznaniu.

W Wielkopolsce jest obecnych dziesięć sieci hotelowych, w tym m.in.: Starwood Hotels, IBB Hotels czy Accor.  Sieci hotelowe, które weszły do regionu, działają głównie w Poznaniu.

Ponad 80 proc. hoteli w województwie to obiekty niewielkich rozmiarów (poniżej 50 pokoi).

- W 2009 roku nastąpił silny spadek obłożenia hoteli w mieście i województwie, co było skutkiem kryzysu gospodarczego. Lata 2010-2011 były okresem nadrabiania strat - tłumaczy Janusz Mitulski.

Jak dodaje, Poznań jako miasto biznesowo-targowe nie zrekompensowało sobie niskiego obłożenia przyjazdami turystów. W 2011 roku województwo odwiedziło około 3 mln turystów - region nie jest uważany za typową destynację turystyczną.

- Tymczasem Wielkopolska to region z bogatą historią, kolebka polskiej państwowości, ważny punkt na turystycznej mapie województwa i region kojarzony głównie z czystymi jeziorami i lasami, poznańskimi koziołkami i ciekawymi zabytkami - wymienia Janusz Mitulski.

W budowie lub w najbliższych planach jest realizacja takich obiektów jak: Puro Wrocław czy Hilton Garden Inn. Inwestycje planują tu również Polish Hotel Company oraz B&B Hotels.

W sesji dotyczącej poznańskiego rynku hoteli w czasie konferencji Property Forum Poznań wzięli udział: Beata Nawrot - Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Sheraton Poznań, Starwood Hotels&Resorts Poland; Ireneusz Węgłowski - Wiceprezes Zarządu, Orbis SA; Przemysław Wieczorek - Członek Zarządu, Puro Hotels; Marcin Woźniak - Business Development Director, IBB Andersia Hotel oraz Janusz Mitulski - Partner, Horwath HTL Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • poznanianka 2013-02-20 11:56:57
  Hotelarstwo w Poznaniu szału nie zrobi, turystów może przybywa i dużo- ale na krótko, można tylko liczyć na gości biznesowych, a ci często szukają najniższej ceny, lądują w hostelach, apartamentach. Jak masz kasę by zbudować hotel w Poznaniu- to zainwestuj w inny bardzoiej rentowny biznes:)
 • wielkoPolaczek 2013-02-19 16:30:49
  Hmm....
  I ani słowa o tym, że Poznań oferuje największą z polskich dużych miast bazę obiektów nieskategoryzowanych, apartamentów i kwater, z których znaczna część funkcjonuje poza tzw. oficjalnym obiegiem gospodarczym. To jest to co zniechęca inwestorów hotelowych.
  PS.
  A czy Puro Wrocław, to jakaś nowa sieć, czy nazwa własna obiektu, który - jak mnienam - ma być zlokalizowany w Posen? :-)

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA