PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Property Forum Poznań: Liczba hoteli w regionie rośnie, ale branża wciąż nie wykorzystuje turystycznego potencjału

 • Autor: Propertynews.pl
 • 19 lut 2013 13:07

Property Forum Poznań: Liczba hoteli w regionie rośnie, ale branża wciąż nie wykorzystuje turystycznego potencjału

W ciągu ostatnich pięciu lat w województwie wielkopolskim zanotowano wysoką dynamikę wzrostu liczby hoteli, która wyniosła ponad 60 proc. W górę poszła też liczba noclegów, zarówno w obiektach hotelowych jak i niehotelowych - poinformował na konferencji Property Forum Poznań Janusz Mitulski, partner, Horwath HTL.

REKLAMA

Przeważającą liczbę obiektów w regionie stanowią hotele o standardzie dwu- i trzygwiazdkowym, które mają 75-proc. udział w rynku hotelarskim w tej części kraju. W całym województwie działają jedynie trzy hotele pięciogwiazdkowe - wszystkie są usytuowane w Poznaniu.

W Wielkopolsce jest obecnych dziesięć sieci hotelowych, w tym m.in.: Starwood Hotels, IBB Hotels czy Accor.  Sieci hotelowe, które weszły do regionu, działają głównie w Poznaniu.

Ponad 80 proc. hoteli w województwie to obiekty niewielkich rozmiarów (poniżej 50 pokoi).

- W 2009 roku nastąpił silny spadek obłożenia hoteli w mieście i województwie, co było skutkiem kryzysu gospodarczego. Lata 2010-2011 były okresem nadrabiania strat - tłumaczy Janusz Mitulski.

Jak dodaje, Poznań jako miasto biznesowo-targowe nie zrekompensowało sobie niskiego obłożenia przyjazdami turystów. W 2011 roku województwo odwiedziło około 3 mln turystów - region nie jest uważany za typową destynację turystyczną.

- Tymczasem Wielkopolska to region z bogatą historią, kolebka polskiej państwowości, ważny punkt na turystycznej mapie województwa i region kojarzony głównie z czystymi jeziorami i lasami, poznańskimi koziołkami i ciekawymi zabytkami - wymienia Janusz Mitulski.

W budowie lub w najbliższych planach jest realizacja takich obiektów jak: Puro Wrocław czy Hilton Garden Inn. Inwestycje planują tu również Polish Hotel Company oraz B&B Hotels.

W sesji dotyczącej poznańskiego rynku hoteli w czasie konferencji Property Forum Poznań wzięli udział: Beata Nawrot - Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, Sheraton Poznań, Starwood Hotels&Resorts Poland; Ireneusz Węgłowski - Wiceprezes Zarządu, Orbis SA; Przemysław Wieczorek - Członek Zarządu, Puro Hotels; Marcin Woźniak - Business Development Director, IBB Andersia Hotel oraz Janusz Mitulski - Partner, Horwath HTL Polska.

 • poznanianka 2013-02-20 11:56:57
  Hotelarstwo w Poznaniu szału nie zrobi, turystów może przybywa i dużo- ale na krótko, można tylko liczyć na gości biznesowych, a ci często szukają najniższej ceny, lądują w hostelach, apartamentach. Jak masz kasę by zbudować hotel w Poznaniu- to zainwestuj w inny bardzoiej rentowny biznes:)
 • wielkoPolaczek 2013-02-19 16:30:49
  Hmm....
  I ani słowa o tym, że Poznań oferuje największą z polskich dużych miast bazę obiektów nieskategoryzowanych, apartamentów i kwater, z których znaczna część funkcjonuje poza tzw. oficjalnym obiegiem gospodarczym. To jest to co zniechęca inwestorów hotelowych.
  PS.
  A czy Puro Wrocław, to jakaś nowa sieć, czy nazwa własna obiektu, który - jak mnienam - ma być zlokalizowany w Posen? :-)

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA