PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Property Forum Wrocław: Najbliższe lata dla lokalnego rynku hoteli będą trudne, ale sieci mają receptę na problemy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 lis 2012 13:13

Property Forum Wrocław: Najbliższe lata dla lokalnego rynku hoteli będą trudne, ale sieci mają receptę na problemy

Rynek wrocławski jest dla sieci hotelarskich jednym z najbardziej atrakcyjnych w skali całego kraju. Uczestnicy sesji hotelarskiej podczas Property Forum Wrocław zauważyli jednak poważne zagrożenia, które mogą negatywnie wpłynąć na jego rozwój. Przedstawiciele największych korporacji hotelowych w kraju, analitycy i specjaliści z branży znają jednak rozwiązania, które mogą nie tylko uratować lokalny rynek, ale również uczynić go jednym z najsilniejszych w kraju.

REKLAMA

Obecny rok dla sieci hotelowych nie był najgorszy. - W 2011 roku obłożenie hoteli było na poziomie 52 proc. Myślę, że ten wskaźnik będzie podobny w tym roku. I półrocze było lepsze, II nieco słabsze. Niestety, problem tkwi w średniej cenie. W porównaniu do poprzedniego roku, wyłączając Euro 2012, spadła ona o 12,5 proc. w stosunku do poprzedniego roku - powiedział Rafał Bakalarski, prezes zarządu, Hotele Diament SA. W najbliższym czasie sieć planuje dalszą intensyfikację sprzedaży bezpośredniej oraz pośredniej, standaryzację produktu, a także szkolenie pracowników.

Słowa Bakalarskiego potwierdza Gheorghe Marian Cristescu, regionalny dyrektor sprzedaży Best Western na Polskę, Best Western Hotels Finland, Baltic States and Poland. - Jesteśmy jedną z niewielu sieci, która ma we Wrocławiu dwa hotele. Tak jak wszyscy mieliśmy wysokie oczekiwania wobec Euro 2012. Niestety, wyniki na tym rynku nie były najlepsze - powiedział podczas Property Forum Wrocław. - Zauważyliśmy, że rośnie liczba wynajmowanych pokoi na rynku wrocławskim. Pod tym względem mamy we Wrocławiu lepsze wyniki niż w innych miastach. Niestety, spada również średnia cena - dodał.

Jako przyczynę takiego stanu rzeczy Cristescu wskazuje politykę hoteli 5-gwiazdkowych. - Jeśli obniżają ceny, uderzają w segment gości korzystających z obiektów mniej prestiżowych. Wydaje mi się, że takie działania nie są do końca przemyślane. Prawdopodobnie będą jednak nadal obecne w przyszłym roku - powiedział.

Ireneusz Węgłowski, wiceprezes zarządu Orbis SA, podkreślił, że Wrocław jest wśród trzech najlepszych rynków w Polsce - wraz z Warszawą i Krakowem. - Mamy w regionie 1500 pokoi, z czego ponad 1000 w samym Wrocławiu - powiedział. - Ostatnie lata przynoszą jednak rozczarowujące rezultaty - np. frekwencja od 2-3 lat utrzymuje się na poziomie około 50 proc. Przy czym druga połowa 2011 roku to polska prezydencja w Unii, a w tym roku Euro - dodał.

Z obecności na rynku dolnośląskim zadowolenie wyraził członek zarządu Puro Hotels, Przemysław Wieczorek. - Nasza koncepcja to połączenie pomysłów, które są z sukcesem realizowane na świecie. Zaczęliśmy ją realizować właśnie od Wrocławia - nasz pierwszy obiekt powstał w kwietniu 2011 roku. Implementacja projektu przebiegała dość sprawnie. Porównując ten rok do poprzedniego, mamy bardzo podobne poziomy obłożenia i stawek. Zauważyliśmy słabszy wrzesień i słabszy październik, ale za to dużą rekompensatę przyniósł nam czerwiec - powiedział przedstawiciel Puro Hotels.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA