PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Property Forum Wrocław: Najbliższe lata dla lokalnego rynku hoteli będą trudne, ale sieci mają receptę na problemy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 lis 2012 13:13

Property Forum Wrocław: Najbliższe lata dla lokalnego rynku hoteli będą trudne, ale sieci mają receptę na problemy

Rynek wrocławski jest dla sieci hotelarskich jednym z najbardziej atrakcyjnych w skali całego kraju. Uczestnicy sesji hotelarskiej podczas Property Forum Wrocław zauważyli jednak poważne zagrożenia, które mogą negatywnie wpłynąć na jego rozwój. Przedstawiciele największych korporacji hotelowych w kraju, analitycy i specjaliści z branży znają jednak rozwiązania, które mogą nie tylko uratować lokalny rynek, ale również uczynić go jednym z najsilniejszych w kraju.

REKLAMA

Obecny rok dla sieci hotelowych nie był najgorszy. - W 2011 roku obłożenie hoteli było na poziomie 52 proc. Myślę, że ten wskaźnik będzie podobny w tym roku. I półrocze było lepsze, II nieco słabsze. Niestety, problem tkwi w średniej cenie. W porównaniu do poprzedniego roku, wyłączając Euro 2012, spadła ona o 12,5 proc. w stosunku do poprzedniego roku - powiedział Rafał Bakalarski, prezes zarządu, Hotele Diament SA. W najbliższym czasie sieć planuje dalszą intensyfikację sprzedaży bezpośredniej oraz pośredniej, standaryzację produktu, a także szkolenie pracowników.

Słowa Bakalarskiego potwierdza Gheorghe Marian Cristescu, regionalny dyrektor sprzedaży Best Western na Polskę, Best Western Hotels Finland, Baltic States and Poland. - Jesteśmy jedną z niewielu sieci, która ma we Wrocławiu dwa hotele. Tak jak wszyscy mieliśmy wysokie oczekiwania wobec Euro 2012. Niestety, wyniki na tym rynku nie były najlepsze - powiedział podczas Property Forum Wrocław. - Zauważyliśmy, że rośnie liczba wynajmowanych pokoi na rynku wrocławskim. Pod tym względem mamy we Wrocławiu lepsze wyniki niż w innych miastach. Niestety, spada również średnia cena - dodał.

Jako przyczynę takiego stanu rzeczy Cristescu wskazuje politykę hoteli 5-gwiazdkowych. - Jeśli obniżają ceny, uderzają w segment gości korzystających z obiektów mniej prestiżowych. Wydaje mi się, że takie działania nie są do końca przemyślane. Prawdopodobnie będą jednak nadal obecne w przyszłym roku - powiedział.

Ireneusz Węgłowski, wiceprezes zarządu Orbis SA, podkreślił, że Wrocław jest wśród trzech najlepszych rynków w Polsce - wraz z Warszawą i Krakowem. - Mamy w regionie 1500 pokoi, z czego ponad 1000 w samym Wrocławiu - powiedział. - Ostatnie lata przynoszą jednak rozczarowujące rezultaty - np. frekwencja od 2-3 lat utrzymuje się na poziomie około 50 proc. Przy czym druga połowa 2011 roku to polska prezydencja w Unii, a w tym roku Euro - dodał.

Z obecności na rynku dolnośląskim zadowolenie wyraził członek zarządu Puro Hotels, Przemysław Wieczorek. - Nasza koncepcja to połączenie pomysłów, które są z sukcesem realizowane na świecie. Zaczęliśmy ją realizować właśnie od Wrocławia - nasz pierwszy obiekt powstał w kwietniu 2011 roku. Implementacja projektu przebiegała dość sprawnie. Porównując ten rok do poprzedniego, mamy bardzo podobne poziomy obłożenia i stawek. Zauważyliśmy słabszy wrzesień i słabszy październik, ale za to dużą rekompensatę przyniósł nam czerwiec - powiedział przedstawiciel Puro Hotels.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA