PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przemysł targowy generuje do 2 mld zł wpływów do budżetu rocznie

  • wnp.pl
  • 06 sie 2013 12:48

Przemysł targowy przyczynia się do uzyskania przez polską gospodarkę wpływów od 1,8 do 2 mld zł rocznie - szacuje Polska Izba Przemysłu Targowego.

REKLAMA

Roczne wydatki wszystkich wystawców i zwiedzających biorących udział w targach, organizowanych przez przedsiębiorstwa zrzeszone w tej izbie, wynoszą 953,4 mln. Natomiast goście targowi wydają rocznie 446,4 mln zł. Do tego należy dodać wpływy z podatków PIT i CIT, na łączną kwotę prawie 28 mln zł oraz nakłady na inwestycje związane z targami, informuje PIPT.

Od wielu lat realizuje ona różne działania promocyjne, a wśród nich również złożone projekty skomplikowane. Wśród nich jest przeprowadzone w latach 2008-2009, wspólnie przez PIPT i Centrum Ekspertyz Gospodarczych Fundacji Akademii Ekonomicznej w Poznaniu badanie oddziaływania targów na gospodarkę kraju. Wnioski z tych badań zostały ujęte w publikacji „Wpływ przemysłu targowego w Polsce na gospodarkę - synteza".

Obecnie dokument ten będzie częścią globalnego badania na temat wpływu targów na rozwój gospodarki, jaki przygotowuje komitet Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego (UFI). Raport globalny będzie zawierał kluczowe aspekty badań, uznanych za wzorcowe w Europie, a przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, we Francji, w Niemczech oraz w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA