PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przychody GK Immobile wzrastają. Pomogły hotele

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 19 wrz 2017 10:15

Przychody GK Immobile wzrastają. Pomogły hotele

Grupa Kapitałowa Immobile w I półroczu 2017 roku odnotowała wzrost skonsolidowanych przychodów o 140%. Związane jest to z przejęciem kontroli nad Projprzem s.a. oraz pierwszymi efektami synergii w grupie Immobile. Zarząd w tym momencie skupia się nad aktualizacją strategii dla całej Grupy z jednoczesną jej reorganizacją.

REKLAMA

W I półroczu 2017 r. Grupa Kapitałowa Immobile wypracowała bardzo dobre wyniki finansowe. Przychody wyniosły 112,25 mln zł, wobec 46,79 mln zł w I półroczu 2016 r., co oznacza, że były ponad 2-krotnie wyższe. Ebitda Grupy Immobile w I półroczu br. wyniosła 8,5 mln zł i była o 72 proc. wyższa wobec analogicznego okresu ubiegłego roku. Zysk operacyjny ukształtował się na poziomie 3,92 mln zł, co oznacza poprawę o 77 proc. w stosunku do wyniku wypracowanego w I półroczu 2016 r. Wynik netto ukształtował się na poziomie -1,38 mln zł wobec -1,70 mln zł. Strata na poziomie netto była związana z kosztami podatkowymi porządkowania przemysłowej gałęzi Grupy. Bardzo dobry wynik jednostkowy w I półroczu br. (24,98 mln zł, wobec -2,61 mln zł w I półroczu 2016 r.) umożliwi ewentualną wypłatę dywidendy w kolejnych latach.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników finansowych jakie osiągnęliśmy w minionym półroczu. To przede wszystkim zasługa konsekwentnie realizowanej strategii. Niezaprzeczalnie największy wpływ na wyniki miało przejęcie kontroli nad spółką Projprzem, która jest w końcowej fazie restrukturyzacji i którą zamierzamy konsekwentnie rozwijać. Osiągnęliśmy również bardzo dobre wyniki w pozostałych segmentach operacyjnych, szczególnie w hotelarskim. To m.in. efekt precyzyjnego zarządzania kosztami czy realizacji wyznaczonych celów - powiedział Rafał Jerzy, prezes zarządu GK Immobile.

W I półroczu 2017 r. Grupa zanotowała wzrost sprzedaży w większości segmentów operacyjnych. W segmencie przemysłowym przychody wzrosły ponad 6-krotnie do poziomu 78,71 mln zł. Wynik operacyjny w tym segmencie ukształtował się na poziomie 2,49 mln zł wobec -1,71 mln zł w I półroczu 2016 r. Taka poprawa była głównie spowodowana objęciem kontroli nad Projprzem s.a. Segment hotelarstwo wniósł do przychodów za I półrocze br. 19,19 mln zł (30 proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu 2016 r.). Wzrost segmentu hotelarskiego, poza czynnikami organicznymi, wynika z włączenia do zasobów sieci w I półroczu br. zabytkowego, 4-gwiazdkowego Hotelu Pod Orłem w Bydgoszczy. Segment najem aktywów osiągnął przychody w wysokości 4,78 mln zł (wzrost o pół miliona r/r).

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA