PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przychody z turystyki wzrosną w tym roku do 110 mld zł

  • Autor: Nikodem Chinowski
  • 06 paź 2014 20:54

Przychody z turystyki w 2014 r. wzrosną do ok. 110 mld zł, wobec ok. 104 mld zł w 2013 r. - oceniła dla PAP Katarzyna Sobierajska, wiceminister sportu i turystyki. Jej zdaniem, konflikt geopolityczny na Wschodzie może być czynnikiem pozytywnie wpływającym na liczbę turystów w Polsce.

REKLAMA

"Nasze prognozy zakładają, że w tym roku liczba turystów zagranicznych, którzy odwiedzą Polskę wzrośnie do ok. 16,4 mln. To oczywiście pociągnie za sobą wzrost przychodów z turystyki. Jeżeli w zeszłym roku było to ok. 104 mld zł, to możemy oczekiwać, że w tym roku przychody z tego segmentu gospodarki wzrosną do ok. 110 mld zł" - powiedziała w poniedziałek PAP Sobierajska.

Badania GUS wskazują, że w 2013 r. liczba cudzoziemców, którzy przyjechali do Polski wyniosła 14,1 mln.

W ocenie Sobierajskiej, konflikt na Wschodzie Europy nie powinien mieć negatywnego wpływu na liczbę turystów odwiedzających Polskę, a nawet może przynieść korzyści.

"Sytuacja na Wschodzie jest trudna i do końca nikt nie wie jak to się odbije na naszych wynikach. Natomiast dotychczasowe dane, którymi dysponujemy pokazują, że po I połowie roku liczba przyjazdów z kierunków wschodnich wzrosła o 10-11 proc. Biorąc pod uwagę sygnały płynące z kolejnych miesięcy - a więc udany okres letni, a także jesienny - można przyjąć, że tę dynamikę uda się zachować także w II półroczu. Można więc zakładać, że w całym roku liczba przyjazdów ze Wschodu wzrośnie o ok. 10 proc." - powiedziała.

"Negatywnie na liczbę Rosjan przyjeżdżających do Polski na pewno wpływa fakt przekierunkowania ich wyjazdów w stronę lokalnej bazy, w tym na Krym. To może być widoczne. Jeśli chodzi o Ukraińców, to po pierwsze pogarszają się im warunki ekonomiczne, a po drugie spadła siła waluty. Z drugiej jednak strony, trudna sytuacja na Wschodzie może spowodować, że wielu turystów z Zachodu zamiast Rosji i Ukrainy wybierze Polskę. To może być szansa zarówno dla turystyki wypoczynkowej jak i przede wszystkim turystyki biznesowej. Można więc oceniać, że cała sytuacja będzie dla polskiej turystyki korzystna" - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA