PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przygotowania do Zimowych Igrzysk Olimpijskich kosztowały 11 mln złotych

  • Autor: PAP
  • 27 cze 2014 08:10

Około 10 mln 800 tys. zł kosztowały w ciągu dwóch lat starania o zorganizowanie w Krakowie Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Z tej kwoty do zapłaty pozostało jeszcze nieco ponad 900 tys. zł.

REKLAMA

Wydatki zaprezentowano na czwartkowym posiedzeniu Komisji ds. Kontroli Przygotowań Miasta Krakowa do kandydowania o prawo organizacji ZIO 2022.
Na posiedzeniu komisji pojawiła się była szefowa Stowarzyszenia Komitet Konkursowy Kraków 2022 Jagna Marczułajtis-Walczak. Tłumaczyła, że jej wcześniejsze nieobecności wynikały z obowiązków poselskich.

- Wielokrotnie zapraszana na tę komisję muszę powiedzieć, że wydaje mi się, że zaproszenie jest skierowane w niewłaściwym kierunku, ponieważ władzami stowarzyszenia - niezależnego podmiotu od Urzędu Miasta Krakowa - jest Walne Zgromadzenie Członków, zarząd i komisja rewizyjna, stąd uważam, że takie zaproszenie mogłoby wpłynąć do szefa komisji rewizyjnej tego stowarzyszenia - powiedziała Marczułajtis-Walczak.

Dodała, że organem, który może zażądać wyjaśnień, według statutu i ustawy o stowarzyszeniach, jest komisja rewizyjna oraz wojewoda. Postawa poseł oburzyła radnych. Komisja ma wystąpić o opinię prawną, czy może wezwać poprzednie władze Komitetu Konkursowego Kraków 2022 do złożenia sprawozdania z jego działalności, z okresu, gdy jego pracami kierowała Marczułajtis-Walczak.

W 2013 r. w związku ze staraniami o ZIO wydano nieco ponad 3 mln 71 tys. zł, a w 2014 r. 6 mln 859 tys. zł, do uregulowania pozostaje jeszcze 900 tys. zł. W sumie to ok. 10 mln 800 tys. zł z różnych źródeł, z czego z budżetu miasta Krakowa ok. 3 mln 393 tys. zł.

Bezzwrotna opłata aplikacyjna do MKOL wniesiona w listopadzie zeszłego roku wyniosła 454,5 tys. zł. Przygotowanie wniosku aplikacyjnego przez szwajcarską firmę EKS kosztowało 3 mln 724 tys. zł. Promocja, w tym m.in. zakup materiałów, produkcja i emisja spotów reklamowych pochłonęły 2 mln 679 tys. zł.

Wyjazdy przedstawicieli Komitetu Konkursowego Kraków 2022 i reprezentantów samorządów do Lozanny, Soczi i Turcji pochłonęły ponad 207 tys. zł.

Na funkcjonowanie biura Komitetu Konkursowego Kraków 2022 wydano w sumie 342 tys. zł, a na wynagrodzenia pracowników biura niemal 499 tys. zł. Prawie 625 tys. zapłacono za pracę ekspertów.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA