PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przyszłość pod gwiazdkami. Nadchodzi kolejna fala inwestycji

  • Autor: propertynews.pl
  • 08 wrz 2017 08:25

W ostatnich 10-12 latach, w większości miast, dominowały projekty handlowe, logistyczne i biurowe. Teraz sektor handlowy i biurowy mocno się nasycił, wciąż mocno rozwija się logistyka i rynek mieszkaniowy. Hotele są w następnej kolejności. To one będą stanowić kolejną falę inwestycji deweloperskich -  mówi Alex Kloszewski, Chief Executive Officer z Hotel Professionals.

REKLAMA

Przewidujemy, że w najbliższych 5-10 latach zapotrzebowanie na nowe pokoje w większości miast Polski wzrośnie w przybliżeniu o 2,5 do 3,5 proc. wobec istniejącej obecnie bazy. Infrastruktura hotelowa w Polsce liczy aktualnie 125 tys. pokoi. To oznacza w przybliżeniu 76 pokoi na 10 tys. mieszkańców, tymczasem w Europie ten wskaźnik wynosi 146 pokoi. Dlatego Polska ma jeszcze ogromny potencjał - uważa Alex Kloszewski, Chief Executive Officer z Hotel Professionals.

- Sektor hotelowy w Polsce rośnie szybko od pięciu ostatnich lat. Rocznie powstawało ok 2,5-3 tys. pokoi. W następnych pięciu latach tylko w Warszawie przybędzie kolejne 3,5-4 tys. Większość z nich jest już na etapie realizacji - dodaje.

Wśród największych inwestycji ostatnich pięciu lat w Polsce Alex Kloszewski wymienia: DoubleTree by Hilton Wawer w Warszawie, inwestycję o wartości 200 mln zł, krakowski DoubleTree by Hilton razem z hotelem Hampton by Hilton – za ponad 220 mln zł oraz łódzki DoubleTree by Hilton wart ok. 120-130 mln zł.

- Szacujemy, że budowa markowego hotelu w Polsce to koszt ok. 140-150 mln zł. Takie przedsięwzięcia prowadzone są m.in. w Gdańsku, Warszawie, Sopocie, Krakowie i Wrocławiu - mówi Alex Kloszewski.

Jak dodaje, to najlepszy moment na rozwój projektów hotelowych w Polsce. Inwestorów nie brakuje, a banki chętnie finansują takie przedsięwzięcia, co nie było takie proste jeszcze pięć lat temu. Dlatego przyszłość dla nowych hoteli jest wspaniała.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - OrbisPRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA