PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Puszcza Białowieska z turystycznym programem lojalnościowym

  • Autor: PAP
  • 19 sty 2015 08:11

Starostwo hajnowskie wraz z Lokalną Organizacją Turystyczną tworzy portal, który umożliwi turystom powracającym kilkakrotnie do Puszczy Białowieskiej korzystanie z programu lojalnościowego.

REKLAMA

Podmioty świadczące usługi dla turystów i działające w rejonie Puszczy Białowieskiej (Podlaskie) mają proponować turystom odwiedzającym te tereny zniżki czy pakiety korzyści, aby ich zachęcić do powrotu. Korzystanie z portalu ma być możliwe już od najbliższego letniego sezonu turystycznego.

Trwają prace nad wyłonieniem wykonawcy, a portal ma być technicznie gotowy do końca marca - poinformował PAP prezes zarządu LGD "Puszcza Białowieska" Eugeniusz Kowalski.

"Jeżeli będzie większe zapotrzebowanie na usługi, to wiadomo, one będą przez to tańsze. Ze zwiększonego obrotu usługodawca turystyczny zarobi swoje albo i troszkę więcej. A klient będzie miał satysfakcję, że w tej samej cenie otrzymał więcej różnych usług turystycznych" - mówi Kowalski.

Do początku maja system będzie wdrażany i testowany. Przedsięwzięcie powstaje za pieniądze z UE z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich z puli przeznaczonej dla Lokalnych Grup Działania. Program wymyśliła Lokalna Grupa Działania "Puszcza Białowieska".

Eugeniusz Kowalski tłumaczy, że produkt turystyczny należy traktować tak samo, jak sprzedaż towaru w sklepie - choć ma inny charakter - i należy do niego przekonywać klientów najróżniejszymi metodami. Jedną z nich jest tzw. program lojalnościowy. "Chodzi o związanie klienta z usługodawcą, a jeszcze lepiej z obszarem, na którym ten produkt występuje. Program lojalnościowy preferuje wiernych klientów" - mówi Kowalski.

Powstający program lojalnościowy dla miłośników przyrody unikalnej Puszczy Białowieskiej ma ich "wiązać" zarówno emocjonalnie, jak i dawać finansową satysfakcję z powrotów na wypoczynek w tej okolicy. "Za to, że był u nas trzy czy cztery dni, otrzyma jakieś bonusy, prezenty, w formie umownej czy punktów, których sobie nazbiera i będzie je mógł sobie na coś zamienić - na dowolną usługę lub atrakcję, z której może skorzystać za darmo, albo ze zniżką" - tłumaczy Kowalski.

Cały system ma być zarządzany przez powstającą specjalną platformę internetową. "Turyści będą otrzymywać elektroniczne karty lojalnego klienta, tak jak karty bankomatowe, i będą się mogli nimi posługiwać" - powiedział Kowalski.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA