PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pyrzowickie lotnisko chce utrzymać dynamikę wzrostu

  • Autor: PAP
  • 03 kwi 2018 16:12

Pyrzowickie lotnisko chce utrzymać dynamikę wzrostu Artur Tomasik, prezes zarządzającego portem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego (GTL).

Lotnisko Katowice w Pyrzowicach, które w pierwszym kwartale br. obsłużyło 25 proc. pasażerów więcej niż przed rokiem, w kolejnych miesiącach spodziewa się utrzymania dużej dynamiki wzrostu liczby podróżnych. W całym 2018 r. port zamierza odprawić przeszło 4 mln osób.

REKLAMA

We wtorek władze portu, będącego jednym z największych polskich lotnisk regionalnych, podsumowały wyniki osiągnięte w marcu i pierwszym kwartale tego roku. W marcu ruch pasażerski był o blisko 23 proc. większy niż przed rokiem, a w całym pierwszym kwartale o 25 proc.

"Marzec był czternastym miesiącem z rzędu z dwucyfrowym wzrostem procentowym ruchu pasażerskiego ogółem. W pierwszym kwartale sprawdziły się prognozy, w których założyliśmy, że obsłużymy ok. 140 tys. pasażerów więcej w porównaniu z pierwszym kwartałem minionego roku. W najbliższych miesiącach spodziewamy się utrzymania dwucyfrowego wzrostu procentowego ruchu pasażerskiego" - skomentował prezes zarządzającego portem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego (GTL) Artur Tomasik.

Jego zdaniem w utrzymaniu dynamiki wzrostu ruchu pomogą nowe połączenia, uruchomione w letnim rozkładzie lotów z Pyrzowic. 26 marca wystartowało połączenie linii Wizz Air do Lwowa, a dzień później Lufthansa rozpoczęła loty do Monachium. "Przed nami jeszcze sześć inauguracji: w czerwcu Wizz Air uruchomi całoroczne Porto, Memmingen i Charków oraz sezonowe Malagę, Faro i Podgoricę" - zapowiedział prezes.

Wzrost ruchu pasażerskiego w najbliższych miesiącach napędzać ma także rozbudowana siatka połączeń czarterowych, obejmująca 67 tras do 69 miejsc w 20 państwach. W tym sezonie biura podróży i touroperatorzy oferują z Pyrzowic kilka nowości, jak chorwacki Split, Tivat w Czarnogórze czy greckie wyspy Santorini, Chios i Lemnos.

Obecnie siatka połączeń regularnych i czarterowych Katowice Airport obejmuje 123 kierunki regularne i czarterowe na 105 lotnisk w 31 państwach na czterech kontynentach: w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej.

Władze portu spodziewają się, że w tym roku po raz pierwszy w historii lotnisko obsłuży ponad 4 mln pasażerów, wobec 3,9 mln osób w minionym roku. Tegoroczny wzrost w ciągu całego roku prognozowany jest na kilkaset tysięcy podróżnych.

W marcu br. pyrzowickie lotnisko obsłużyło ponad 254,5 tys. osób, czyli o 47,4 tys. więcej niż w marcu rok wcześniej. Znaczący wzrost ruchu zanotowano zarówno w segmencie przewozów regularnych jak i czarterowych. W całym pierwszym kwartale pasażerów było prawie 712,5 tys., o 142,3 tys. więcej niż w pierwszych trzech miesiącach 2017 r.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA