PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Qualia Development łączy siły z LHG i szykuje podbój rynku hoteli condo

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 sty 2012 08:53

Qualia Development łączy siły z LHG i szykuje podbój rynku hoteli condo

Qualia Development Sp. z o.o., należąca do grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego, we współpracy z siecią Louvre Hotels Group wybuduje w Polsce siedem hoteli w systemie condo. W ciągu siedmiu lat ma powstać blisko tysiąc pokoi. Na lokalizacje pierwszych inwestycji wybrano Międzyzdroje i Juratę.

REKLAMA

Na bazie umowy ramowej o współpracy strategicznej z Louvre Hotels Group, Qualia Development zrealizuje 951 apartamentów hotelowych i pokoi.

Podmiotem, który reprezentował Qualia Development podczas negocjacji z LHG, był Horwath HTL.

Spółka postawi następujące obiekty: Golden Tulip Międzyzdroje - Residence, Golden Tulip Gdańsk - Residence, Golden Tulip Władysławowo - Residence, Golden Tulip Zakopane - Hotel, Golden Tulip Duszniki Zdrój - Hotel, Royal Tulip Jurata, Tulip Inn Warszawa - Hotel.

- Jest to dla nas krok milowy w zakresie rozwoju działalności deweloperskiej poprzez poszerzenie oferty o nowy segment nieruchomości o przeznaczeniu hotelowym. Na portfel doskonałych lokalizacji składają się działki, które już posiadamy, oraz te, które planujemy jeszcze zakupić. Już w tym roku zostanie otwarty pierwszy obiekt - Golden Tulip Residence w Międzyzdrojach, na który umowa franczyzowa została podpisana 12 stycznia br. Z kolei w Juracie powstanie pierwszy w Europie luksusowy, pięciogwiazdkowy hotel pod marką Royal Tulip - powiedział Leszek Piotr Nałęcz, prezes zarządu Qualia Development.

Wszystkie projekty będą realizowane w systemie condo - co oznacza, że każdy apartament hotelowy czy pokój będzie miał swojego właściciela.

- Cieszymy się ze współpracy z Qualia Development, która pozwoli Louvre Hotels Group aktywnie uczestniczyć w szybkim rozwoju turystyki w Polsce. Louvre Hotels Group jest zdecydowana kontynuować swój bardzo dynamiczny rozwój w Europie Środkowej i Wschodniej - mówi Pierre-Frédéric Roulot, Chairman of Louvre Hotels Group.

Obiekty będą zarządzane przez Qualia Hotel Management ze wsparciem sieci Louvre Hotels w ramach umowy franczyzowej.

- Elementem wyróżniającym ofertę Qualia Development jest proponowanie klientom możliwości zakupu apartamentu i udziału, co ważne, w całym projekcie hotelowym, w najlepszych w Polsce lokalizacjach, zarządzanych przez jeden profesjonalny podmiot. Obiekty będą działały zgodnie z międzynarodowymi standardami, pod marką globalnej, znanej sieci hotelowej. Nie było jeszcze do tej pory takiej oferty w Polsce.
Właśnie definiujemy rynek condohoteli w Polsce na nowo. Tak jak Iphone zrewolucjonizował świat telefonów, tak nasza oferta wytycza standardy i wyprzedzi ofertę rynkową konkurencji o kilka lat - powiedział Tomasz Konarski, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych Qualia Development.

- Nasze apartamenty hotelowe to pierwsza kompleksowa oferta inwestycyjna - absolutna nowość na naszym rynku. Obiekt w systemie condo zarządzany przez operatora pod międzynarodowym brandem, gdzie w celu profesjonalizacji przedsięwzięcia, własność oddzielona jest od funkcji zarządzania, to sprawdzony na świecie a pierwszy w Polsce przykład prowadzenia tego typu biznesu - dodaje Tomasz Konarski.

Qualia Development jest w 100 proc. własnością PKO Banku Polskiego. Obok realizowanych obiektów hotelowych, do sztandarowych projektów spółki należy Nowy Wilanów w Warszawie.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA