PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Radomskie lotnisko z nowym pomysłem na promocję

  • Autor: PAP
  • 31 sty 2017 16:01

Radomskie lotnisko z nowym pomysłem na promocję Fot. Fotolia

Port Lotniczy Radom przystąpił do Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. To kolejny krok we wzajemnej promocji tego regionu i radomskiego lotniska, które chce przekonać do siebie mieszkańców sąsiedniego województwa.

REKLAMA

Korzyści z tej współpracy mają być obopólne. Według prezes Portu Lotniczego Radom Doroty Sidorko dzięki przystąpieniu spółki do Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, lotnisko ma szansę ciągłego promowania się wśród mieszkańców regionu świętokrzyskiego.

"Mamy nadzieję, że będą oni chętnie korzystać z lotów z Radomia" - dodała Sidorko na wtorkowej konferencji prasowej w Radomiu. Prezes zaznaczyła, że dzięki modernizacji drogi z Kielc do Radomia dojazd tą trasą jest lepszy, a czas przejazdu skrócił się do kilkudziesięciu minut. W ramach współpracy Portu Lotniczego Radom z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego na lotnisku ustawiono infokiosk, z którego pasażerowie mogą czerpać wiedzę na temat oferty i potencjału regionu świętokrzyskiego. Znajdą tutaj także informacje na temat najważniejszych atrakcji w regionie, aktualnej pogody i bazy noclegowej.

Zdaniem wicedyrektora Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Jarosława Panka w sytuacji braku portu lotniczego w Kielcach, radomskie lotnisko może odegrać ważną rolę w rozwoju turystyki uzdrowiskowej w regionie świętokrzyskim, m.in. w uzdrowiskach Busko-Zdrój i Solec-Zdrój. Według Panka największym problemem w zdobywaniu turysty zagranicznego w świętokrzyskich uzdrowiskach jest brak możliwości skorzystania z transportu lotniczego do Kielc. "W przypadku uzdrowisk jest to dość dotkliwe, ponieważ ich klienci są dosyć wymagający" - stwierdził Panek.

W ocenie dyrektora Regionalnej Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego Piotra Dwurnika radomskie lotnisko może być wykorzystywane także w celach biznesowych. "Targi Kielce liczą na współpracę z lotniskiem w Radomiu i szybką komunikację gości przybywających na imprezy targowe" - dodał.

Targi Kielce są jednym z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków targowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Rocznie uczestniczy w nich około 6 tys. wystawców (z czego 20 proc. z zagranicy), a 700 imprez rocznie odwiedza ok. 220 tys. osób. Port Lotniczy Radom podpisał umowę o współpracy z Targami Kielce w połowie ub. roku.

Celem Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego jest wspieranie rozwoju i promocja turystyki w tym regionie. Organizacja skupia, jako członków - zarówno podmioty publiczne, jak prywatne, a także stowarzyszenia. Współdziała z organami administracji rządowej, władzami samorządowymi, branżą turystyczną. ROT Województwa Świętokrzyskiego jest też organizatorem różnych imprez związanych z działalnością turystyczną.

Lotnisko w Radomiu obsłużyło w 2016 r. blisko 10 tys. pasażerów. Największą liczbę pasażerów - ponad 1,5 tys. - lotnisko odnotowało w lipcu ub. roku. Najczęściej wybierano wówczas loty do Lwowa i Gdańska. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - OrbisPRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA