PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rafał Bakalarski o planach Hoteli Diament

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 lut 2015 12:01

Rafał Bakalarski o planach Hoteli Diament

Spółka Hotele Diament S.A. wyznacza swoje cele na 2015 rok. Dalsze umacnianie obecności na rynku hotelarskim to tylko jeden z elementów strategii spółki, która rok 2014 zakończyła pod znakiem znaczących inwestycji, kolejnych projektów oraz intensywnych działań rozwojowych. W najbliższym czasie szykowany jest m.in. debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

REKLAMA

Ostatni rok to okres wzmożonej aktywności sieci Hotele Diament. Spółka intensywnie inwestowała zarówno w przebudowę i podniesienie standardu już istniejących obiektów, jak i w otwarcie nowego hotelu. Park Hotel Diament Zabrze, pierwszy czterogwiazdkowy hotel w Zabrzu, ma charakter strategiczny.

- Obszar naszej dotychczasowej działalności to region Górnego i Dolnego Śląska, który od kilku lat znacząco się zmienia i rozwija. Otwarcie Międzynarodowego Centrum Kongresowego to tylko jeden z czynników, który jeszcze bardziej zwiększy atrakcyjność nie tylko Katowic, ale całej aglomeracji. Spodziewamy się stopniowego wzrostu liczby osób przyjeżdżających na Śląsk i jesteśmy gotowi, by przyjąć je w naszych hotelach - mówi Rafał Bakalarski, prezes zarządu sSpółki Hotele Diament S.A.

Sieć Hotele Diament nawiązała współpracę z Politechniką Śląską. Efektem tych działań jest nowatorski projekt edukacyjny. W ramach nowo otwartych specjalności: Zarządzanie hotelem i Zarządzanie obiektem hotelarskim, kadra managerska spółki odpowiada za kształcenie przyszłych hotelarzy, którym stworzono warunki na zdobycie doświadczenia i przygotowania do zawodu, dzięki gwarantowanym programom praktyk i staży, a także utworzeniu stanowisk pracy dedykowanych najlepszym z nich.

Druga połowa roku upłynęła pod znakiem największego przejęcia w branży hotelarskiej w ciągu ostatnich kilku lat. Spółka Hotele Diament S.A. nabyła wszystkie udziały sieci Stylehotels, stając się właścicielem dodatkowych trzech i długoterminowym najemcą dwóch obiektów na terenie Górnego Śląska.

Dzięki przejęciu sieć Hotele Diament zwiększyła swój potencjał miejsc noclegowych o blisko 40 proc. Efektem było pozyskanie hoteli na terenie Stadionu Śląskiego czy Spodka, a także prestiżowego i cenionego Hotelu Arsenal Palace**** w Chorzowie. Dzisiaj spółka zarządza 14 hotelami, pod wspólną marką Hotele Diament, zlokalizowanymi w najważniejszych gospodarczo częściach całego Śląska. Łącznie hotele we Wrocławiu, Katowicach, Chorzowie, Gliwicach, Zabrzu, Siemianowicach Śląskich i Ustroniu oferują gościom ponad 2000 miejsc noclegowych i blisko 3 tys. mkw. powierzchni konferencyjnej.

Cele spółki na przyszłość w dalszym ciągu pozostają ambitne. Jednym z ważniejszych planowanych działań jest debiut spółki na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych, do którego już trwają przygotowania. Giełdowy debiut otworzy nowe możliwości zarówno przed firmą, jak i jej potencjalnymi inwestorami.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA