PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rafał Bakalarski o planach Hoteli Diament

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 lut 2015 12:01

Rafał Bakalarski o planach Hoteli Diament

Spółka Hotele Diament S.A. wyznacza swoje cele na 2015 rok. Dalsze umacnianie obecności na rynku hotelarskim to tylko jeden z elementów strategii spółki, która rok 2014 zakończyła pod znakiem znaczących inwestycji, kolejnych projektów oraz intensywnych działań rozwojowych. W najbliższym czasie szykowany jest m.in. debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

REKLAMA

Ostatni rok to okres wzmożonej aktywności sieci Hotele Diament. Spółka intensywnie inwestowała zarówno w przebudowę i podniesienie standardu już istniejących obiektów, jak i w otwarcie nowego hotelu. Park Hotel Diament Zabrze, pierwszy czterogwiazdkowy hotel w Zabrzu, ma charakter strategiczny.

- Obszar naszej dotychczasowej działalności to region Górnego i Dolnego Śląska, który od kilku lat znacząco się zmienia i rozwija. Otwarcie Międzynarodowego Centrum Kongresowego to tylko jeden z czynników, który jeszcze bardziej zwiększy atrakcyjność nie tylko Katowic, ale całej aglomeracji. Spodziewamy się stopniowego wzrostu liczby osób przyjeżdżających na Śląsk i jesteśmy gotowi, by przyjąć je w naszych hotelach - mówi Rafał Bakalarski, prezes zarządu sSpółki Hotele Diament S.A.

Sieć Hotele Diament nawiązała współpracę z Politechniką Śląską. Efektem tych działań jest nowatorski projekt edukacyjny. W ramach nowo otwartych specjalności: Zarządzanie hotelem i Zarządzanie obiektem hotelarskim, kadra managerska spółki odpowiada za kształcenie przyszłych hotelarzy, którym stworzono warunki na zdobycie doświadczenia i przygotowania do zawodu, dzięki gwarantowanym programom praktyk i staży, a także utworzeniu stanowisk pracy dedykowanych najlepszym z nich.

Druga połowa roku upłynęła pod znakiem największego przejęcia w branży hotelarskiej w ciągu ostatnich kilku lat. Spółka Hotele Diament S.A. nabyła wszystkie udziały sieci Stylehotels, stając się właścicielem dodatkowych trzech i długoterminowym najemcą dwóch obiektów na terenie Górnego Śląska.

Dzięki przejęciu sieć Hotele Diament zwiększyła swój potencjał miejsc noclegowych o blisko 40 proc. Efektem było pozyskanie hoteli na terenie Stadionu Śląskiego czy Spodka, a także prestiżowego i cenionego Hotelu Arsenal Palace**** w Chorzowie. Dzisiaj spółka zarządza 14 hotelami, pod wspólną marką Hotele Diament, zlokalizowanymi w najważniejszych gospodarczo częściach całego Śląska. Łącznie hotele we Wrocławiu, Katowicach, Chorzowie, Gliwicach, Zabrzu, Siemianowicach Śląskich i Ustroniu oferują gościom ponad 2000 miejsc noclegowych i blisko 3 tys. mkw. powierzchni konferencyjnej.

Cele spółki na przyszłość w dalszym ciągu pozostają ambitne. Jednym z ważniejszych planowanych działań jest debiut spółki na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych, do którego już trwają przygotowania. Giełdowy debiut otworzy nowe możliwości zarówno przed firmą, jak i jej potencjalnymi inwestorami.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA