PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rekordowa liczba turystów w Tatrach

  • Autor: PAP
  • 22 sie 2013 12:00

Rekordowa liczba turystów w Tatrach

Pomiędzy 12 a 18 sierpnia polskie Tatry odwiedziło ponad 200 tys. turystów, to rekordowa liczba - poinformował w czwartek PAP Szymon Ziobrowski z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Od wielu lat w tym okresie odnotowuje się największe nasilenie ruchu turystycznego w górach.

REKLAMA

Z danych Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) wynika, że w analogicznym okresie ubiegłego roku frekwencja turystyczna w Tatrach wyniosła 180 tys., a dwa lata temu najwyższe polskie góry odwiedziło 140 tys. osób.

"Największą dzienną frekwencję podczas ubiegłego tygodnia odnotowaliśmy 16 sierpnia. W tym dniu na tatrzańskie szlaki ruszyło blisko 41 tys. osób" - powiedział Ziobrowski. Z danych TPN wynika, że najwięcej turystów kieruje się do Morskiego Oka. Tylko 16 sierpnia to tatrzańskie jezioro odwiedziło 11,5 tys. turystów, a przez cały miniony sierpniowy tydzień aż 52 tys. Kolejnym popularnym miejscem licznie odwiedzanym przez turystów w Tatrach jest Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.). Ten szczyt w minionym tygodniu odwiedzało średnio dziennie ponad 5 tys. osób.

W tygodniu pomiędzy 12 a 18 sierpnia doszło do 15 wypadków turystów w Tatrach, w tym jednego śmiertelnego. 15 sierpnia 29-letnia turystka z Sosnowca spadła w przepaść podczas schodzenia ze Świnicy (2301 m n.p.m.) i zginęła na miejscu. To był drugi śmiertelny wypadek w Tatrach podczas tegorocznych wakacji.

Według władz TPN tak duża liczba turystów na szlakach nie ma znaczącego negatywnego oddziaływania na przyrodę, o ile turyści poruszają się po wyznaczonych szlakach i nie pozostawiają śmieci. Porządku na tatrzańskich szlakach pilnuje straż parku i wolontariusze.

W polskiej części Tatr jest 275 km oznakowanych szlaków turystycznych o różnych stopniach trudności - od bardzo łatwych po bardzo trudne - wyposażone w łańcuchy, klamry i drabinki. Co roku Tatry odwiedza około 3 mln turystów.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA