PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Restrukturyzacja się opłaca. Uzdrowiska Polskie prognozują poprawę wyników

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 23 lis 2017 15:30

Restrukturyzacja się opłaca. Uzdrowiska Polskie prognozują poprawę wyników  fot.mat.pras.

Przyjęta w tym roku strategia reorganizacyjna grupy Uzdrowisk Polskich poprawiła funkcjonowanie obiektów, zarówno pod względem finansowym, jak również i pod względem obłożenia. A to jeszcze nie koniec zmian.

REKLAMA

- Po trzech kwartałach 2017 r. możemy z dumą przyznać, że zmiany - które były konieczne do wprowadzenia w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój - istotnie wpłynęły na rozwój usług uzdrowiskowych, a w ślad za tym na całą kondycję tego miejsca. Zależało nam na tym, aby jeszcze bardziej wzmocnić markę i pozycję Uzdrowiska Konstancin-Zdrój, jako jedynego zdroju na Mazowszu. Jednocześnie stale podkreślamy wagę i rolę uzdrowiskowości takich ośrodków, jak Konstancin, Nałęczów, Iwonicz, czy Kamień Pomorski. Chcemy, aby rozwijały się równie dynamicznie, szczególnie pod kątem odwiedzających nas pacjentów i kuracjuszy, jak również społeczności lokalnych, które są mocno związane z uzdrowiskowym charakterem swoich miejscowości – mówi Piotr Marczyk, prezes zarządu uzdrowiska Konstancin-Zdrój i Uzdrowiska Nałęczów.

Jednym z głównych działań strategicznych, jakie zostały wykonane w ostatnich miesiącach w ramach Grupy Uzdrowiska Polskie, była integracja zarządcza, co pomogło spojrzeć na wszystkie cztery ośrodki, jako integralną całość. 

 Zarząd Uzdrowiska planuje dalej ograniczać koszty i regularnie analizować posiadany majątek pod kątem uzyskiwanej rentowności. W przypadku niezyskownych obiektów podejmowane są działania urentownienia bądź sprzedaży, lecz dotyczy to tych nieruchomości, które są własnością Uzdrowiska.

 - Zgodnie z założeniami strategii i po analizie rentowności poszczególnych obiektów, zakładamy, że już w przyszłym roku Uzdrowisko Konstancin-Zdrój będzie mogło pochwalić się dodatnim wynikiem. Jednocześnie stale dążymy do zwiększania liczby miejsc pobytowych pod kątem nie tylko gości instytucjonalnych, ale i komercyjnych. Bo jak wskazują tendencje wzrostowe w tym obszarze, prywatni goście mogą w przyszłości stanowić większy odsetek odwiedzających ośrodki uzdrowiskowe – dodaje Piotr Marczyk.   

Wynik restrukturyzacji uzdrowisk nie tylko napawa optymizmem, ale również dowodzi, że była one konieczna. Równanie jest proste - im więcej pieniędzy uda się oszczędzić, tym więcej nowoczesnego sprzętu spotkamy w miejscowościach uzdrowiskowych, zwłaszcza, że Polacy coraz chętniej wybierają uzdrowiska, jako miejsce, weekendowego, czy wakacyjnego wypoczynku. Przy obecnych - jakże trudnych dla zdrowia czasach - ludzie z całego świata coraz częściej poszukują miejsca, w którym mogliby wypocząć rozkoszując się cichą i spokojną atmosferą. Obiekty Grupy Uzdrowiska Polskie spełniają wszystkie te oczekiwania.

Uzdrowiska z Grupy cieszą się coraz większą popularnością, z roku na rok zwiększa się liczba gości w tym kuracjuszy z zagranicy, którzy doceniają walory uzdrowiskowe, wyjątkowe naturalne surowce lecznicze oraz wysoką jakość świadczonych usług.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA