PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rok 2013 dobry dla hotelarstwa w Świętokrzyskiem

  • Autor: PAP
  • 03 mar 2014 18:15

1 mln 342 tys. noclegów wykupili turyści odwiedzający Świętokrzyskie w 2013 roku - wynika z danych GUS. To niemal tyle samo, co w rekordowym dla branży w regionie 2012 roku.

REKLAMA

Z wyników za 2013 rok zadowolony jest dyrektor departamentu odpowiedzialnego za promocję i turystykę w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach, Jacek Kowalczyk. Wynik jest bowiem gorszy od rekordowego 2012 roku zaledwie o 0,4 proc. - Bezśnieżny czwarty kwartał nie wpłynął na liczbę odwiedzających Świętokrzyskie, te obawy się nie sprawdziły - zauważył.

Z danych GUS wynika, że prawie 63 tys. noclegów wykupili turyści zagraniczni. To wynik zbliżony do tego, jaki odnotowano w 2012 roku (64 tys.).

O dobrym roku mogą mówić hotele, w których sprzedano ponad 595 tys. noclegów, o 4,1 proc. więcej niż w 2012 roku. W rozmowie z PAP Kowalczyk zwrócił uwagę, że liczba tego typu placówek w regionie stale rośnie. - Jeszcze w 2003 roku na terenie świętokrzyskiego działalność prowadziło 28 hoteli dysponujących 2400 miejscami noclegowymi. Dziś ich liczba zbliża się do 100, a turyści mogą skorzystać z ponad 6500 miejsc noclegowych - wyjaśnił.

Wcześniej Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego podał, że w ub.r. 70 najbardziej atrakcyjnych miejsc regionu odwiedziło 3,5 mln turystów. Różnica między tym wskaźnikiem a wykorzystaniem miejsc noclegowych może wynikać z faktu, że większość odwiedzających to nadal jednodniowi turyści, z których część pochodzi z regionu lub województw ościennych.

Największym zainteresowaniem, tak jak w latach ubiegłych, cieszył się Jura Park w Bałtowie (powiat ostrowiecki), w którym znajdują się m.in. modele dinozaurów oraz park prezentujący geologiczną historię Ziemi. W 2013 roku miejsce to odwiedziło 310 tys. osób. W sezonie narciarskim dodatkowych turystów do Bałtowa przyciąga m.in. wyciąg narciarski i przygotowana z myślą o najmłodszych "Wioska św. Mikołaja".

W czołówce najpopularniejszych miejsc znalazły się także atrakcje Kielc, Sandomierza, okolic Chęcin oraz Święty Krzyż.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA