PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rok 2014 ze wzrostem cen w hotelach

  • Autor: hrs.pl
  • 22 sty 2015 14:25

Stabilne ceny noclegów w Warszawie, zróżnicowane w Europie i dużo wyższe na świecie – to wnioski płynące z analizy cen hoteli w 2014 roku przeprowadzonej przez HRS.pl

REKLAMA

W ubiegłym roku w wielu światowych i europejskich metropoliach, ceny noclegów wzrosły. Ceny zwiększyły się nawet o kilkanaście procent w 26 z 39 miast objętych badaniem. W rocznym zestawieniu HRS.pl, przygotowanym w oparciu o dane z ponad 250 tys. hoteli, porównano średnie ceny za standardowy pokój dwuosobowy, w stosunku do cen oferowanych w roku 2013.

Do największych podwyżek doszło w Kuala Lumpur i Waszyngtonie, gdzie ceny wzrosły odpowiednio o 22,8 proc. i 17,2 proc. Najdroższym miastem w 2014 roku był jednak Nowy Jork - światowy lider rankingu cenowego - gdzie po ponad 10 procentowej podwyżce średnie ceny kształtowały się na poziomie 206 euro. Przeprowadzona analiza wykazała również pojedyncze obniżki cen. Koszty noclegu w stolicy Korei Południowej, Seulu zmniejszyły się o 17 procent - jest to największy spadek cen odnotowany przez HRS.pl w ramach tego zestawienia.

W czołówce najdroższych europejskich miast ubiegłego roku znalazły się Londyn, Zurych i Paryż. W stolicy Wielkiej Brytanii za standardowy pokój dwuosobowy trzeba było zapłacić w ubiegłym roku średnio 165 euro. To ponad 16 procent więcej niż w roku 2013. Podwyżki w pozostałych dwóch miastach nie przekroczyły poziomu 4 procent. Natomiast goście, odwiedzający w ubiegłym roku Ateny zostali zaskoczeni najwyższym wzrostem cen w porównaniu do roku 2013. Średnie ceny za pokój hotelowy w tym mieście wzrosły o ponad 35 procent i wynosiły 106 euro. Bardziej znaczące spadki cen w Europie zaobserwowano jedynie w Oslo i Moskwie. W związku z sytuacją polityczna i osłabieniem wartości rubla, koszt zakwaterowania w stolicy Rosji obniżył się o blisko 12 procent i wynosił 125 euro.

W ubiegłym roku średnie ceny za pokój hotelowy w Warszawie nie zmieniły się znacząco w stosunku do stawek z roku 2013. Cena standardowego pokoju dwuosobowego wynosiła 74 euro i stanowiła jedną z najlepszych ofert na starym kontynencie. Od polskiej stolicy nieznacznie tańsze były tylko Budapeszt i Praga, gdzie nocleg w 2014 roku kosztował odpowiednio 72 euro oraz 71 euro.

- W 2015 można spodziewać się nieznacznego spadku cen jako konsekwencji rosnącej konkurencji oraz rozwoju rynku w takich miastach jak Gdańsk, Wrocław czy Poznań. W przypadku rynków większych - jak Kraków czy Warszawa - mimo rosnącej podaży, ceny powinny utrzymać się na podobnym poziomie czy wręcz nieco wzrosnąć - prognozuje Agnieszka Sapa, dyrektor Hotel Solutions na Europę Wschodnią i Rosję.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA