PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rosjanie zainteresowani lotniskiem w Szymanach

  • Autor: PAP
  • 09 gru 2015 13:41

Rosjanie zainteresowani lotniskiem w Szymanach

Rosjanie z obwodu kaliningradzkiego są zainteresowani korzystaniem z lotniska w Szymanach, toczą na ten temat dyskusje na kaliningradzkich portalach internetowych. Powodem tego zainteresowania jest m.in to, że z ich miasta nie ma lotów zagranicznych.

REKLAMA

Kaliningradzkie portale internetowe poinformowały swoich czytelników o tym, że lotnisko w Szymanach k. Szczytna rozpoczęło sprzedaż biletów na loty do Berlina i Krakowa. Informacja ta spotkała się ze sporym odzewem internautów, którzy deklarują, że będą z nich korzystać.

- Powodem tego zainteresowania może być to, że z lotniska Chabrowo w Kaliningradzie nie ma już lotów do europejskich miast, np. Berlina, czy Oslo. Z Kaliningradu tego rodzaju loty są tylko czarterowe, zaś regularne połączenia dotyczą miast rosyjskich" - powiedział ekspert ds. obwodu kaliningradzkiego z olsztyńskiego Ośrodka Badań Naukowych Tadeusz Baryła. W jego ocenie kaliningradczyków do korzystania z lotniska w Szymanach może skusić "wyłącznie atrakcyjna siatka połączeń.

- Proszę pamiętać, że w obwodzie znacznie spadła liczba ludzi średnio zamożnych, zaś za bogatych uchodzi zaledwie 10 proc. mieszkańców obwodu, tj. 100 tys. ludzi. Sądzę, że te 10 proc. może korzystać z lotów. Są to wciąż na tyle zamożne osoby, że dla nich decydująca będzie nie cena, ale komfort i jakość połączeń lotniczych - podkreślił Baryła i dodał, że teraz Rosjanie korzystają z lotniska w Gdańsku.

Władze lotniska w Szymanach wiedzą o zainteresowaniu Rosjan lotami do Berlina i Krakowa. - Niedawno podczas targów o te połączenia pytali nas biznesmeni z Kaliningradu i Petersburga, umówiliśmy się na konkretniejsze rozmowy, gdy lotnisko zacznie działać" - przyznał PAP szef spółki władającej lotniskiem w Szymanach Leszek Krawczyk. Przyznał on, że jedyną niedogodnością dotyczącą korzystania przez Rosjan z tego lotniska mogą być bardziej skomplikowane procedury odpraw granicznych - chodzi o to, że Rosjanie potrzebują wiz do strefy Schengen. "Rozmawiamy o tym ze Strażą Graniczną - powiedział Krawczyk.

Krawczyk przyznał także, że lotnisko w przyszłości chce przeprowadzić na kaliningradzkim rynku kampanię reklamowo-informacyjną. - Z naszych wstępnych badań tego rynku wynika, że możemy być dla kaliningradczyków interesującym ich lotniskiem - przyznał Krawczyk.

Lotnisko w Szymanach ma rozpocząć działalność w drugiej połowie stycznia. W przyszłym tygodniu lotnisko będzie przechodziło ostatnie procedury, które mają umożliwić jego otwarcie.

Loty z Szyman w pierwszych miesiącach mają się odbywać do Krakowa i Berlina. Krawczyk powiedział PAP, że od 1 grudnia sprzedano 400 biletów, co zadowala władze lotniska. Loty są wyprzedane na cały miesiąc, ponieważ będą realizowane małymi samolotami zabierającymi na pokład 30 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA