PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rosjanie zainteresowani lotniskiem w Szymanach

  • Autor: PAP
  • 09 gru 2015 13:41

Rosjanie zainteresowani lotniskiem w Szymanach

Rosjanie z obwodu kaliningradzkiego są zainteresowani korzystaniem z lotniska w Szymanach, toczą na ten temat dyskusje na kaliningradzkich portalach internetowych. Powodem tego zainteresowania jest m.in to, że z ich miasta nie ma lotów zagranicznych.

REKLAMA

Kaliningradzkie portale internetowe poinformowały swoich czytelników o tym, że lotnisko w Szymanach k. Szczytna rozpoczęło sprzedaż biletów na loty do Berlina i Krakowa. Informacja ta spotkała się ze sporym odzewem internautów, którzy deklarują, że będą z nich korzystać.

- Powodem tego zainteresowania może być to, że z lotniska Chabrowo w Kaliningradzie nie ma już lotów do europejskich miast, np. Berlina, czy Oslo. Z Kaliningradu tego rodzaju loty są tylko czarterowe, zaś regularne połączenia dotyczą miast rosyjskich" - powiedział ekspert ds. obwodu kaliningradzkiego z olsztyńskiego Ośrodka Badań Naukowych Tadeusz Baryła. W jego ocenie kaliningradczyków do korzystania z lotniska w Szymanach może skusić "wyłącznie atrakcyjna siatka połączeń.

- Proszę pamiętać, że w obwodzie znacznie spadła liczba ludzi średnio zamożnych, zaś za bogatych uchodzi zaledwie 10 proc. mieszkańców obwodu, tj. 100 tys. ludzi. Sądzę, że te 10 proc. może korzystać z lotów. Są to wciąż na tyle zamożne osoby, że dla nich decydująca będzie nie cena, ale komfort i jakość połączeń lotniczych - podkreślił Baryła i dodał, że teraz Rosjanie korzystają z lotniska w Gdańsku.

Władze lotniska w Szymanach wiedzą o zainteresowaniu Rosjan lotami do Berlina i Krakowa. - Niedawno podczas targów o te połączenia pytali nas biznesmeni z Kaliningradu i Petersburga, umówiliśmy się na konkretniejsze rozmowy, gdy lotnisko zacznie działać" - przyznał PAP szef spółki władającej lotniskiem w Szymanach Leszek Krawczyk. Przyznał on, że jedyną niedogodnością dotyczącą korzystania przez Rosjan z tego lotniska mogą być bardziej skomplikowane procedury odpraw granicznych - chodzi o to, że Rosjanie potrzebują wiz do strefy Schengen. "Rozmawiamy o tym ze Strażą Graniczną - powiedział Krawczyk.

Krawczyk przyznał także, że lotnisko w przyszłości chce przeprowadzić na kaliningradzkim rynku kampanię reklamowo-informacyjną. - Z naszych wstępnych badań tego rynku wynika, że możemy być dla kaliningradczyków interesującym ich lotniskiem - przyznał Krawczyk.

Lotnisko w Szymanach ma rozpocząć działalność w drugiej połowie stycznia. W przyszłym tygodniu lotnisko będzie przechodziło ostatnie procedury, które mają umożliwić jego otwarcie.

Loty z Szyman w pierwszych miesiącach mają się odbywać do Krakowa i Berlina. Krawczyk powiedział PAP, że od 1 grudnia sprzedano 400 biletów, co zadowala władze lotniska. Loty są wyprzedane na cały miesiąc, ponieważ będą realizowane małymi samolotami zabierającymi na pokład 30 osób.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis Partner serwisu - Christie + Co

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA