PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rosną wyniki grupy Orbis

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 lis 2013 18:31

Grupa Hotelowa Orbis opublikowała wyniki za III kwartał 2013 r. Wskaźnik EBITDA zanotował wzrost w ujęciu lfl o 14,6 proc. (do 69,8 mln złotych), a firma podtrzymuje prognozę uzyskania wyniku EBITDA na koniec roku na poziomie 192 mln złotych.

REKLAMA

- Dobre wyniki osiągnięte przez Orbis w trzecim kwartale 2013 r. są odzwierciedleniem oznak ożywienia gospodarczego w Polsce, sygnalizowanych przez analityków finansowych i Główny Urząd Statystyczny. Jednak jest jeszcze zbyt wcześnie na ogłoszenie końca spowolnienia gospodarczego w kraju. Z uwagi na wciąż niestabilną sytuację ekonomiczną nadal z uwagą obserwujemy trendy rynkowe i zachowania klientów, by przygotować plany działań na wypadek negatywnych scenariuszy - powiedział Laurent Picheral komentując wyniki spółki w III kwartale 2013 r.

Pozytywne wyniki operacyjne trzeciego kwartału 2013 r. ilustruje wzrost przychodu na jeden dostępny pokój (RevPAR) o 3,1 proc., do poziomu 145 zł w ujęciu like-for-like dla całej Grupy Hotelowej Orbis. Rezultat ten osiągnięto głównie dzięki segmentowi hoteli ekonomicznych, który odnotował wzrost RevPAR o 11,8 proc. w ujęciu like-for-like. Wynik ten jest efektem realizacji strategii zwiększania sprzedaży, dzięki której, w trzecim kwartale 2013 r. wskaźnik frekwencji w ujęciu like-for-like w segmencie hoteli ekonomicznych wzrósł o 8,8 p.p., do 66,2 proc. Hotele w segmencie średnim i wyższym także zanotowały pozytywne wyniki - poprawiając wszystkie wskaźniki operacyjne.

W trzecim kwartale 2013 r. EBITDA Grupy Hotelowej Orbis wyniosła 69,8 mln zł w ujęciu like-for-like w porównaniu do 60,9 mln zł w 2012 r. Lepsze wyniki jednoznacznie potwierdzają wysoką efektywność zarządzania kosztami oraz pozwalają na podtrzymanie prognozy EBITDA za 2013 r. w wysokości 192,0 mln zł.

Orbis kontynuuje rozwój zgodnie z założeniami strategii asset light - w III kwartale 2013 r. zostały podpisane trzy nowe umowy franczyzy hoteli: ibis Styles Nowy Sącz (57 pokoi), Mercure Riga (143 pokoje) i Mercure Sepia Bydgoszcz (90 pokoi). Wszystkie te projekty dotyczą budowy nowych obiektów, których otwarcie jest planowane na 2014 r. Wkrótce po zakończeniu trzeciego kwartału Orbis podpisał kolejną umowę franczyzy na hotel Mercure Wisła Patria, który dołączy do Grupy w grudniu br. W nadchodzących miesiącach planowany jest dalszy rozwój sieci hotelowej w oparciu o umowy zarządzania i umowy franczyzy.

W trzecim kwartale 2013 r. Grupa Hotelowa Orbis zrealizowała nakłady inwestycyjne w wysokości 25,1 mln zł, przeznaczając je przede wszystkim na modernizacje, głównie w hotelach na kluczowym rynku warszawskim. Kontynuowano prace renowacyjne w hotelach Sofitel Warszawa Victoria, Novotel Warszawa Centrum, Mercure Warszawa Centrum oraz w 3 hotelach ibis, gdzie zmodernizowano powierzchnie ogólnodostępne.

- Grupa Hotelowa Orbis zakończyła trzeci kwartał 2013 r. dobrym wynikiem. Biorąc pod uwagę wskaźniki operacyjne Grupy, Orbis patrzy na nadchodzące kwartały z rosnącym optymizmem. Najbliższe tygodnie upłyną pod znakiem Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP19), która odbędzie się w Warszawie z udziałem ponad 10 000 zaproszonych gości ze 194 krajów. Jesteśmy przygotowani, by ich przyjąć w naszych hotelach i współpracując z władzami Warszawy dołożymy starań, by zostali ambasadorami Polski w świecie - powiedział Laurent Picheral.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA