PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rośnie konkurencyjność Polski w segmencie hoteli trzygwiazdkowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 kwi 2012 11:35

W segmencie hoteli trzygwiazdkowych Polska stała się w przeciwieństwie do lat ubiegłych rynkiem konkurencyjnym - wynika z badań Polskiej Organizacji Turystycznej przeprowadzonych latem 2011 roku (okres od maja do października).

REKLAMA

Cena jednego osobonoclegu w segmencie hoteli trzygwiazdkowych to w Polsce 307 zł i na tle innych badanych krajów (Niemcy, Czechy, Słowacja, Węgry, kraje nadbałtycki i Litwa) jest niższa tylko na Słowacji, gdzie wynosi 211 zł. Poza tym ceny w hotelach trzygwiazdkowych w badanych krajach są wzajemnie bardzo zbliżone.

Z badań POT wynika też, że w segmencie hoteli trzygwiazdkowych obserwuje się korzystne zmiany pozycji konkurencyjnej wobec wszystkich badanych rynków z wyjątkiem Słowacji, w stosunku do której pozycja polskich trzygwiazdkowców jest od wielu lat niekonkurencyjna.

Analiza cen pokazuje ponadto, że w Polsce w hotelach trzygwiazdkowych najwyższe ceny występują w województwach mazowieckim (460 zł), kujawsko-pomorskim (407 zł) i małopolskim (402 zł).

W hotelach czterogwiazdkowych najwyższe ceny są w województwach wielkopolskim (537 zł), mazowieckim (506 zł) i małopolskim (448 zł).

Średnia cena osobonoclegu jest generalnie najwyższa w woj. mazowieckim (397 zł), małopolskim (367 zł), wielkopolskim (270 zł) i pomorskim (264 zł).

  • lulek 2012-04-04 11:50:05
    POT płynie mi z czoła jak to czytam
    takie pierdy za państwowe pisać
    co ma piernik do wiatraka cena katalogowa nie jest żadną informacją

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis Partner serwisu - Christie + Co

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA