PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rośnie nowa klasa aktywów. Sieć akademików z dużym dofinansowaniem

  • Autor: propertynews.pl
  • 22 gru 2016 08:17

Rośnie nowa klasa aktywów. Sieć akademików z dużym dofinansowaniem fot. Pixabay

Prywatna sieć akademików Student Depot otrzyma duży zastrzyk finansowy na nowe inwestycje. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju udzieli kredytu w wysokości 118,83 mln zł spółce kontrolowanej i zarządzanej przez Griffin Real Estate i Oaktree Capital Group LLC, przeznaczonego na wsparcie rozwoju.

REKLAMA

Projekt jest współfinansowany przez HSBC Bank Polska. Środki zostaną zainwestowane w budowę sieci akademików w Łodzi, Lublinie, Poznaniu i Warszawie. Ponadto, finansowanie obejmuje również portfel przyszłych projektów w największych polskich miastach.

Projekty akademików będą realizowane w systemie budownictwa zrównoważonego, a EBRD jest zainteresowane wsparciem tego typu projektów, gdyż budynki są odpowiedzialne za 41 proc. zużywanej energii i 36 proc. emisji CO2 w Polsce. Griffin będzie zarządzał aktywami w sposób zrównoważony i wdroży plan zaangażowania społeczności w celu edukacji i zachęcenia studentów do oszczędzania energii. To będzie pierwszy tego typu projekt w Polsce i w regionie EBRD.

- EBRD jest niezmiernie zadowolony, mogąc się zaangażować w finansowanie zrównoważonego rozwoju prywatnych akademików, w tym edukacji studentów i zachęcenia ich do efektywnego gospodarowania energią - komentuje Claudia Pendred, EBRD, Dyrektor, Property & Tourism. - Projekt realizowany przez Student Depot wprowadza nowe standardy w tym zakresie. Naszym zdaniem, wysokiej jakości edukacja powinna iść w parze z funkcjonalnym zakwaterowaniem, żeby umożliwić studentom optymalne warunki do nauki. Równocześnie ten segment rynku oferuje duży potencjał rozwoju dla deweloperów.

- Otrzymane finansowanie pozwoli nam na dalszy rozwój sieci akademików w największych polskich miastach. Do 2019 roku, planujemy posiadać w ofercie ponad 7 tys. łóżek - mówi Leszek Maciusowicz, prezes zarządu Student Depot.

Polska zajmuje obecnie szóste miejsce w rankingu liczby studentów w Europie. Obecna sieć akademików w kraju składa się przede wszystkim z akademików uczelnianych bądź ograniczonej liczby prywatnych kwater i mieszkań oferowanych przez osoby fizyczne bądź inwestorów prywatnych. Inwestycja Student Depot przyczyni się do powstania dedykowanych, prywatnych akademików, jako nowej klasy aktywów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA