PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rośnie popyt na eleganckie miejsca noclegowe w Zakopanem

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 wrz 2014 17:08

Rośnie popyt na eleganckie miejsca noclegowe w Zakopanem

Tatry to jedna z ulubionych destynacji urlopowych dla Polaków. Korzysta na tym branża turystyczna. Najwięcej nowych inwestycji hotelarskich jest w Zakopanem, najmniej w Krynicy Morskiej i Wiśle. Stolica Tatr króluje także pod względem wysokości cen zakupu.

REKLAMA

- Widać rosnące zainteresowanie turystów jakością bazy noclegowej. Kwatery prywatne odchodzą do lamusa, na popularności zyskują apartamenty oraz hotele. Odpowiedzią na te preferencje są nowe eleganckie inwestycje wypoczynkowe - mówi Dariusz Wilk, dyrektor sprzedaży w Sun & Snow.

Obecnie największa podaż nowych inwestycji apartamentowych w górach jest właśnie w Zakopanem. Inwestor zainteresowany nabyciem nowoczesnej nieruchomości z myślą o jej wynajmie turystom może wybierać spośród 10 inwestycji realizowanych w tej miejscowości i jej okolicach. Jedną z nich jest Sun & Snow Resorts - Lipki Park Zakopane. Dla porównania w Krynicy Górskiej i Wiśle można znaleźć co najwyżej 1-2 tego typu inwestycje. W Krynicy ich brak wynika częściowo z miejscowego planu zagospodarowania, który nie przewiduje tego typu zabudowy w centrum miejscowości.

Średnia cena za apartament w górach to ok. 7-8 tys. złotych za metr kwadratowy w standardzie deweloperskim. Coraz częściej w budynkach o nieco niższym standardzie części wspólnych można spotkać się z ofertami z przedziału 5,5-6,5 tys. złotych za metr kwadratowy.

Tańsze oferty można znaleźć w Karpaczu. Średni przedział cenowy obowiązuje w Krynicy Górskiej, Wiśle i Szklarskiej Porębie. Natomiast Zakopane oferuje bardzo szeroką ofertę i zróżnicowane ceny. Średnie stawki za metr kwadratowy oscylują w Stolicy Tatr w granicach 10-12 tys. złotych. Na rynku dostępne są oferty zakupu apartamentów w górach z gwarantowanym przychodem na poziomie 7-8 proc. W większości przypadków inwestorzy mogą liczyć na zwroty na poziomie od 4 do 6 -7 proc.

W górach najlepiej sprzedają się apartamenty dwupokojowe do 48 mkw. Ważny jest ładny widok z okna, a także wysoki standard budynku i części wspólnych. Wśród klientów, którzy kupują takie lokale w celach inwestycyjnych, z myślą o wynajmie, trudno dopatrzeć się jakiegoś zróżnicowania geograficznego. Natomiast w przypadku osób, które kupują apartament w górach z myślą o wypoczywaniu w nim, o wyborze lokalizacji decyduje czas dojazdu z miejsca stałego zamieszkania. Klienci z Dolnego Śląska i Wielkopolski preferują Karpacz i Szklarską Porębę. Ze Śląska - Wisłę. Z Małopolski i Mazowieckiego - Zakopane, a z Podkarpackiego - Krynicę Górską.

- Przeważają klienci poszukujący nieruchomości w celach inwestycyjnych, za które najczęściej płacą gotówką. Ostatecznym czynnikiem decyzyjnym jest jednak zawsze cena zakupu jednego metra kwadratowego - podsumowuje Dariusz Wilk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA