PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rośnie portfel Unibepu

  • wnp.pl
  • 28 sie 2014 15:40

Rośnie portfel Unibepu

W pierwszym półroczu 2014 r. grupa Unibepu zanotowała większe przychody i czysty zarobek niż przed rokiem. Portfel grupy opiewa na ponad 1,1 mld zł, a w eksportowej działalności Unibepu na rynkach wschodnich dotychczas nie przeszkadzał konflikt na Ukrainie.

REKLAMA

Po pierwszym półroczu 2014 r. grupa Unibepu miała 461,9 mln zł przychodów wobec 435,7 mln zł rok wcześniej. Grupa odnotowała 7,68 mln zł zysku netto wobec 7,07 mln zł zysku przed rokiem.

W komentarzu do wyników Leszek Marek Gołąbiecki, prezes Unibepu, wskazał, że pierwsze półrocze 2014 r. było kolejnym okresem stabilnego wzrostu sprzedaży, a coraz lepsze wyniki pozwalają optymistycznie przewidywać zamknięcie roku.

Prezes dodał, że zgodnie z oczekiwaniami półrocze było bardzo dobre dla generalnego wykonawstwa na rynku krajowym. Widocznej poprawie uległ także wynik z działalności drogowej. W ocenie zarządu, w 2014 r. po raz pierwszy będzie ona rentowna.

- Konsekwentnie rozwijamy rynki eksportowe. Pomimo zawirowań politycznych na Ukrainie w drugim kwartale 2014 r. spółka podpisała kolejny duży kontrakt w Rosji o wysokości ponad 88 mln zł netto, polegający na realizacji prac wykończeniowych budynku biurowego "Zeppelin" należącego do kompleksu biurowo-hotelowego Airport City Sankt Petersburg - podkreślił prezes.

Zaznaczył, że aktualnie spółka realizuje trzy kontrakty na rynkach wschodnich.

- Nasza obecność na tych rynkach to zamierzona polityka, sprawdzająca się od wielu lat i w dłuższej perspektywie przynosząca wymierne korzyści. Współpraca z naszymi wschodnimi partnerami jest stabilna, a w mojej ocenie ryzyka z nimi związane są zdefiniowane i akceptowane prze obie strony. Prowadzimy dalsze rozmowy o szeregu nowych projektów - wskazał prezes.

Dla Unibepu równie perspektywiczny zaczyna być nowy rynek eksportowy, czyli Niemcy.

- Zauważam stopniowy i bezpieczny rozwój. Rośnie skala działalności, podpisujemy kolejne kontrakty, obecnie realizujemy już trzy budowy dla Lindhorst Gruppe. Pozytywnymi elementami są również: nowe kontrakty z dotychczasowymi stałymi norweskimi inwestorami i poprawa rentowności w oddziale Unihouse względem analogicznego okresu ubiegłego roku - powiedział prezes.

Unihouse ma już pełny portfel na 2014 r. w 100 proc. i trwają prace nad jego wypełnieniem na 2015 r. W sumie ogólna wartość portfela grupy przekracza 1,1 mld zł, z czego z rynków zagranicznych ma pochodzić ok. 34 proc.

Szef Unibepu przyznał, że w przypadku rentowności dla działalności deweloperskiej był umiarkowany.

- Ten segment naszej działalności dobrze realizuje plany sprzedaży mieszkań i przygotowuje kolejne projekty do uruchomienia. Ważną kwestią jest oddanie do użytkowania w bieżącym roku dwóch projektów deweloperskich - osiedla Lykke w Warszawie i Czarneckiego w Poznaniu, co pozwoli wykorzystać wyniki na tych projektach w czwartym kwartale - wyjaśnił prezes.

Grupa Unibepu zatrudnia ponad 900 pracowników i prowadzi działalność przede wszystkim w segmencie kubaturowym, a także deweloperskim i drogowym; jest również producentem domów w technologii modułowej.

Głównymi akcjonariuszami Unibepu są Zofia Mikołuszko (26,17 proc.), Zofia Stajkowska (17,11 proc.), Beata Skowrońska (16,87 proc.) oraz Aviva OFE (9,75 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA