PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rośnie ruch graniczny z obwodem kaliningradzkim

  • Autor: PAP
  • 25 cze 2014 17:45

Za ponad 12 mln zł zostanie zmodernizowane polsko-rosyjskie przejście graniczne w Bezledach (woj. warmińsko-mazurskie). Ma to zwiększyć przepustowość tego przejścia w związku z rosnącym małym ruchem granicznym z obwodem kaliningradzkim.

REKLAMA

Biuro prasowe Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie poinformowało w środę, że Ministerstwo Finansów o 12,2 mln zł zwiększyło budżet wojewody warmińsko-mazurskiego z przeznaczeniem na rozbudowę i modernizację przejścia drogowego w Bezledach.

Według rzeczniczki wojewody Edyty Wrotek ma to związek ze znacznym wzrostem liczby podróżnych odprawianych w ramach małego ruchu granicznego. Od początku roku granicę z obwodem kaliningradzkim przekroczyło już 3,2 mln osób. Rosnąca liczba podróżnych stwarza konieczność dalszego inwestowania i poprawy przepustowości przejścia granicznego w Bezledach. Według danych straży granicznej obecnie odprawianych jest tam dziennie 5,3 tys. osób.

Modernizacja przejścia powinna rozpocząć się na przełomie lipca i sierpnia, i potrwa do końca roku. Zaplanowano budowę dodatkowego pasa odpraw - teraz jest pięć pasów wyjazdowych i sześć wjazdowych. Inwestycja obejmie też wykonanie wiaty i pawilonów kontrolerskich, łącznika pomiędzy platformą odpraw a budynkami celników i pograniczników, tablic informacyjnych dla podróżnych, a także zagospodarowanie terenu.

Przejście Bezledy-Bagrationowsk jest jednym z czterech przejść drogowych z obwodem kaliningradzkim i jedynym, na którym odbywają się odprawy weterynaryjne i fitosanitarne. Kierowcy jadący do Kaliningradu mogą korzystać także z przejść: Gołdap-Gusiew, Grzechotki-Mamonowo II i Gronowo-Mamonowo.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA