PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rośnie ruch graniczny z obwodem kaliningradzkim

  • Autor: PAP
  • 25 cze 2014 17:45

Za ponad 12 mln zł zostanie zmodernizowane polsko-rosyjskie przejście graniczne w Bezledach (woj. warmińsko-mazurskie). Ma to zwiększyć przepustowość tego przejścia w związku z rosnącym małym ruchem granicznym z obwodem kaliningradzkim.

REKLAMA

Biuro prasowe Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie poinformowało w środę, że Ministerstwo Finansów o 12,2 mln zł zwiększyło budżet wojewody warmińsko-mazurskiego z przeznaczeniem na rozbudowę i modernizację przejścia drogowego w Bezledach.

Według rzeczniczki wojewody Edyty Wrotek ma to związek ze znacznym wzrostem liczby podróżnych odprawianych w ramach małego ruchu granicznego. Od początku roku granicę z obwodem kaliningradzkim przekroczyło już 3,2 mln osób. Rosnąca liczba podróżnych stwarza konieczność dalszego inwestowania i poprawy przepustowości przejścia granicznego w Bezledach. Według danych straży granicznej obecnie odprawianych jest tam dziennie 5,3 tys. osób.

Modernizacja przejścia powinna rozpocząć się na przełomie lipca i sierpnia, i potrwa do końca roku. Zaplanowano budowę dodatkowego pasa odpraw - teraz jest pięć pasów wyjazdowych i sześć wjazdowych. Inwestycja obejmie też wykonanie wiaty i pawilonów kontrolerskich, łącznika pomiędzy platformą odpraw a budynkami celników i pograniczników, tablic informacyjnych dla podróżnych, a także zagospodarowanie terenu.

Przejście Bezledy-Bagrationowsk jest jednym z czterech przejść drogowych z obwodem kaliningradzkim i jedynym, na którym odbywają się odprawy weterynaryjne i fitosanitarne. Kierowcy jadący do Kaliningradu mogą korzystać także z przejść: Gołdap-Gusiew, Grzechotki-Mamonowo II i Gronowo-Mamonowo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA