PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ruda Śląska szykuje się do wielkiej rewitalizacji

  • Autor: PAP
  • 21 gru 2017 08:24

Ruda Śląska szykuje się do wielkiej rewitalizacji

138 mln zł na inwestycje przeznaczą w przyszłym roku władze Rudy Śląskiej (Śląskie). Z tej kwoty 71 mln zł ma pochłonąć budowa nowych dróg, a 21 mln zł - rewitalizacja. W środę rudzcy radni przyjęli uchwałę budżetową na 2018 r.

REKLAMA

Podczas dyskusji nad budżetem prezydent miasta Grażyna Dziedzic zapowiedziała powołanie zespołu do spraw konkursu na zagospodarowanie terenu w rejonie ul. 1 Maja i trasy N-S pod inwestycję o charakterze ponadregionalnym z zakresu tzw. przemysłu czasu wolnego. W skład komisji mają wejść m.in. radni ze wszystkich klubów Rady Miasta.

W projekcie budżetu władze miasta pierwotnie zarezerwowały 10 mln zł pod przyszłe wniesienie udziałów do spółki celowej, która miałaby w mieście zrealizować taką inwestycję, ostatecznie wycofano jednak te środki z budżetu. W Wieloletniej Prognozie Finansowej pozostało 20 mln zł na ten cel, pieniądze mają jednak być uruchomione dopiero wtedy, gdy dobiegną końca negocjacje z potencjalnym inwestorem.

"Nie rezygnujemy z tej inwestycji i będziemy jeszcze o niej dyskutować z radnymi. Chcemy też włączyć przedstawicieli Rady Miasta w skład specjalnego zespołu, który ma zająć się konkursem i wyłoni przyszłego inwestora. Od początku pojawienia się szansy na realizację takiej inwestycji w mieście gramy w otwarte karty, bo zależy nam na transparentności podejmowanych działań" - powiedziała prezydent Grażyna Dziedzic.

Na inwestycje w 2018 r. władze Rudy Śląskiej przeznaczą ok. 18 proc. wszystkich przyszłorocznych wydatków, czyli o 2 proc. więcej niż w tym roku. Najwięcej środków, bo blisko 71 mln zł przeznaczono na drogi, z czego ponad 40 mln zł - na budowę kolejnych odcinków trasy N-S. "W przyszłym roku zakończymy budowę odcinka od ul. Bukowej do ul. Kokota oraz planujemy ruszyć z budową ostatniego odcinka w kierunku autostrady A-4. Dodatkowo na przyszły rok zaplanowaliśmy dwie duże inwestycje drogowe w dzielnicy Ruda" - poinformował wiceprezydent miasta Krzysztof Mejer.

21 mln zł w budżecie zostało zarezerwowanych na zadania z zakresu rewitalizacji. W przyszłym roku zakończy się rewitalizacja hałdy w rejonie ul. 1 Maja, rozpocznie się natomiast budowa Traktu Rudzkiego, czyli rewitalizacja 35 hektarów terenów zielonych. Zakończy się też rewitalizacja zabytkowego budynku dworca kolejowego w Chebziu, gdzie powstanie Stacja Biblioteka. Władze miasta chcą również rozpocząć kompleksowy remont willi Florianka oraz rewitalizację terenu po dawnej koksowni Orzegów. W przyszłorocznym planie ujęto również odnowienie 5 hektarów cennego przyrodniczo obszaru w dzielnicy Ruda.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA