PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Rynek hoteli nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału

  • Autor: PAP/ Puls Biznesu
  • 22 lip 2014 08:10

Mniej gości biznesowych, sezonowość i brak współpracy to tylko niektóre problemy branży hotelarskiej - donosi Puls Biznesu.

REKLAMA

Sektor hotelarsko-gastronomiczny w Polsce odpowiada za około 1,7 proc. PKB i tworzy około 2,6 proc. miejsc pracy. Niestety, rynek hoteli nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału.

W maju 2014 r. Krzysztof Milski, prezes Polskiej Izby Hotelarstwa, przedstawił na posiedzeniu Komisji Turystyki Sejmu RP "Diagnozę zahamowań w rozwoju polskiej branży hotelarskiej". Do negatywnych zjawisk zaliczył m.in. niechęć do finansowania inwestycji hotelowych przez banki i brak współpracy między hotelarzami.

"Branża oczekuje także większego wsparcia od państwa. Na świecie, a zwłaszcza w Unii Europejskiej, rządzący dbają o sektory, które przynoszą duży dochód" - tłumaczy Krzysztof Milski.

Polscy hotelarze od około dwóch lat zmagają się także ze spadkiem liczby podróży służbowych, wynikającym z ograniczenia firmowych budżetów na ten cel, ale też ze wzrostu popularności wideokonferencji.

Sektor cierpi również z powodu dużej sezonowości - rocznej dla hoteli wypoczynkowych oraz rocznej i tygodniowej dla hoteli biznesowych oraz wrażliwości na czynniki losowe: warunki atmosferyczne, mody na konkretne kierunki i usługi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Janek 2014-07-22 14:04:07
    Mirek, zobacz najpierw kto to powiedział. Milski, czyli prezes organizacji widma, który jeszcze rok temu zapowiadał stworzenie w Polsce, głównie w okolicach Lublina, sieci "wiejskich hoteli trzygwiazdkowych", bo podobne świetnie funkcjonują we Włoszech ;).

    Faceta można traktować tylko w kategoriach żartobliwych.
  • Mirek 2014-07-22 12:13:33
    Co to za tłumaczenie: "Sektor cierpi również z powodu dużej sezonowości - rocznej dla hoteli wypoczynkowych oraz rocznej i tygodniowej dla hoteli biznesowych oraz wrażliwości na czynniki losowe: warunki atmosferyczne, mody na konkretne kierunki i usługi. " Sektor cierpi z powodu zbyt wygórowanych cen i odpływu klientów do tańszych "apartamentów" o standardzie często wyższym od niejednego hotelu. To jest przyczyna porażki.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA